logo

reklam

Dursun Boran ‘a işadamlarından teşekkür yağıyor

Star TV E. Haber Müdürü Gazeteci Dursun Boran, 10 Temmuz 2019 da İstanbul Esenyurt İlçesinde sanayi bölgesi, Muhsin Yazıcıoğlu caddesinden geçerken, caddenin çöp, çukur, orta refüj çimlerinin bakımsız olduğunu resimledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Belediye Tweet’er hesabında resimleri paylaştı. O caddede temizlik operasyonu başladı.

“Esenyurt Belediyesinden Muhsin Yazıcıoğlu’na ayıp “  başlıklı turkhabergazetesi.com da bu resimleri 11 Temmuz 2019 21.58 de haber yaptırdı. Haber şöyleydi :

İstanbul Esenyurt Belediyesi, Akcaburgaz Mahallesinde bir caddeye, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun adını verdi.

Bu resim Star TV E: Haber Müdürü Dursun Boran tarafından dün 10 Temmuz 2019 da 13.00 de çekildi.

Muhsin Yazıcıoğlu caddesi, böyle Afganistan görüntüsünde. Orta refüjde çimler ölmüş. Onlarca pet şişe, çöp, naylon torba var. AKP’li Esenyurt Belediyesi görmedei bu çirkinliği. Artık CHP li belediye başkanı ve temizlik müdürlüğü ekibinin , derhal bu caddeyi ülkücü lider Muhsin başkana yakışır hale getirsin.

Ya Muhsin başkana yakışır, temiz, yeşil bir cadde yapılsın. Yada çamur,çukur, çöp içinde ki bu caddeden Muhsin başkanın adı kaldırılsın.

Resimde Muhsin Yazıcıoğlu caddesinin vahim hali görülüyor. Resimler Cumhurbaşkanlığınada gönderildi. “ Haber linki aşağıda.

 

https://www.turkhabergazetesi.com/gundem/esenyurt-belediyesinden-muhsin-yaziciogluna-ayip/17771

TÜRK HABER GAZETESİ VE DURSUN BORAN ‘A TEŞEKKÜR YAĞIYOR.

Haber yayınlandıktan bir gün sonra, 12 Temmuz 2019 saat 08.30 da Esenyurt Belediyesi Temizlik Müdürlüğünden 3-4 kamyon, 20 civarında işçi, caddeyi boydan boya temizlediler. 6 saat sonra Muhsin Yazıcıoğlu caddesi, çöpten kurtuldu. Görüntü kirliliği bitti. Cadde kısmende olsa, Muhsin başkanın adına yakışır hale geldi.

ATAKÖY SAHİL YOLU GİBİ İSTİYORUM.

Çevreye olan hassaiyeti, saygısı ile tanınan gazeteci BORAN, Bakırköy İlçesi Ataköy sahil yolu ne kadar bakımlı, yeşil, temiz, çiçekli ise Muhsin başkanın adını taşıyan caddenin ve diğer yolların da öğle olmasını istiyor.

BORAN şöyle dedi:

“ Kıymetli isimlerin adı, cadde ve sokaklara ya verilmesin. Yada verilirse o şahsiyetlere layık şıklıkta, botanik bahçesi gibi olsun. Vergi veren insanları devlet yaşanılır Türkiye ve şehirlerde yaşatmak zorunda.

Anayasanın 56. Maddesi açık:

Sağlık hizmetleri ve çevrenin korunması MADDE 56- Herkes, sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkına sahiptir. Çevreyi geliştirmek, çevre sağlığını korumak ve çevre kirlenmesini önlemek Devletin ve vatandaşların ödevidir. Diyor.

O zaman, kamu kurumlarına bu görevlerini hatırlatmalı herkes. Belediyeler her yıl 100 trilyon civarında ( 20 milyon dolar ) parayı, gereksiz afişlere, pankartlara harcıyorlar. Vergileri israf ediyorlar.

Vergi ve oy veren Türk insanı,  anneler günü, kandil, bayram, ramazan, öğretmenler günü, vd. günleri kutlama afişleri görmek istemiyor.

Yaşanılır yeşil, temiz, yürürken ayağı, trafiğe çıktığında arabasının lastiği çamur olmayacak, gece ışıl, ışıl güneş enerjisiyle aydınlanan, bisiklet yolları olan, asansörlü kat oto parkları olan şehirler, mahalleler istiyor.

Para var ama belediyeler, yerinde kullanmayı bilmiyor. Bu yanlışı tüm partiler yapıyor. Gereksiz afişler ile, işe yaramayan onlarca belediye başkanı ilahlaştırılıyor. Buna gerek yok . Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz.

En güzel örnek, bir icraattır. Afişlere harcanan parayla Türkiyenin oto park problemi 1 yılda bitirilir. Slogan belediyeciliği ile, Yaşanılır Türkiye Kurulmaz.

Ramazanda iş adamlarından cebren alınan bağışlar ile binlerce insana bedava iftar verilmesi, belediyecilik değil. İş hiç değil. İftar verdiğin insanları önce temiz cadde ve kaldırımlara kavuştur. Bankada işlem yaptırırken, Cuma kılarken arabasını, çektirme, oto park yap. İnsanlar mutlu olursa, peynir, zeytinle de oruç açar. Belediye başkanları afişlerle slogan atmasın. İş yapsınlar. Problem çözsünler.”

Muhsin Yazıcıoğlu caddesinde Türkiye’nin önemli sanayi kuruluşları, ihracat yapan yüzlerce fabrika var. Bölge pırıl pırıl olmalı.

Share
1438 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+2 = ?
kayseri masaj salonu yalova masaj salonu samsun masaj salonu antalya masaj salonu ankara masaj salonu
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri

film izle

bahis siteleri Betboo yeni giriş