logo

reklam

Vali Işın, il protokolüne iftar verdi

 

Ağrı Valisi Musa Işın, kamu kurum ve kuruluşların müdürleri ile ilde faaliyet gösteren meslek odaları ve sivil toplum kuruluşlarına iftar yemeği verdi.

Kentteki bir restorantta düzenlenen iftar programına, Tugay Komutanı Tuğgeneral Mustafa Yaşar, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Rıza Sönmez, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Kemalettin Taşkın, İ.Ç. Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İrfan Aslan, kurum müdürleri ile meslek odaları ve sivil toplum kuruluşları başkanları katıldı.

Ağrı İl Müftüsü İbrahim Gemici’nin yemek duasını yaptığı programda konuşan Vali Işın, Allah memleketimizin birlik ve beraberliğini muhafaza etsin. Bu mağfiret ayında kardeşliğimizi ve dostluğumuzu pekiştirsin. İçimizdeki kin nefret ve her ne kadar kötü sıfat varsa cenabı Allah üzerimizden kaldırsın. Memleketimizi daim etsin. Huzurumuzu daim etsin. Ülkemizin her tarafındaki, fakir olsun zengin olsun makam mevki sahibi olsun, seviyesi sosyal katmanı ve seviyesi ne olursa olsun, hepsinin arasında sevgi ve muhabbetin bu aydan itibaren oluşmasını cenabı Allah’tan niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.

Türkiye’de bulunan 2 milyon Suriyeli ve Afganistanlı mültecilere de değinen Vali Işın, konuşmasını şöyle sürdürdü;

“Allah onlara da biran önce yardım etsin ve ülkelerine kavuştursun. Cenab-ı Allah bize bu zengin sofrayı nasip etti, Allah olmayanlara da versin. Memleketimizin zenginliği hepimize yeterdir. Yeter ki biz bunun kıymetini bilelim. Birbirimizi sevgi ve muhabbet ile kucaklayalım. Biz bunu becerebilirsek bu memlekette çok şükür herkese yetecek kadar aş ve iş vardır. Etrafımıza baktığımız zaman gerçekten her yer kan ve reva içeresindedir. Allah kimseyi devletsiz bırakmasın. Bu ramazan ayının hepimize sağlık mutluluk ve esenlikler getirmesini niyaz ediyorum. Allah hepinizin sofrasını Halil İbrahim sofrası eylesin. Allah ramazanınızı ve orucunuzu kabul etsin.”aval1 aval2 aval3 aval4 aval5 aval6 aval7

 

Share
1809 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri