logo

reklam

SERKA, AĞRI’DA UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİNİ TAMAMLADI

gir2 gir1

Serhat Kalkınma Ajansı Ağrı Yatırım Destek Ofisi tarafından Ağrı Merkez’de 2 sınıf, Eleşkirt’te 2 sınıf, Doğubayazıt, Patnos, Diyadin ve Tutak ilçelerinde ise 1’er sınıf şeklinde düzenlenen 8 adet Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri sona erdi.

Ağrı SERKA dan yapılan açıklamada ”Ağrı KOSGEB Hizmet Müdürlüğü ile işbirliği çerçevesinde 04-13 Nisan 2016 tarihlerinde düzenlenen eğitimleri başarı ile tamamlayan katılımcı sayısı 231’dir.

Girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak ve girişimcilerin iş planına dayalı olarak kuracakları işletmelerin başarı düzeylerini artırmak amacıyla verilen eğitimler Ağrı il merkezi, Eleşkirt Doğubayazıt, Patnos, Diyadin ve Tutak ilçelerinde düzenlenmiştir. 70 saat ücretsiz olarak verilen eğitimlere katılanlar girişimcilik desteği için KOSGEB’e başvuru hakkı kazanacak ve başarılı bulunan girişimcilere iş kurmaları halinde 50 bin TL’ye kadar hibe, 100 bin TL’ye kadar da faizsiz kredi verilecektir. Eğitimlerde katılımcılara, girişimcilik niteliklerinin sınanması, iş fikirlerinin geliştirilmesi, yaratıcılık egzersizleri, iş planı kavramı ve öğeleri, pazar araştırması, pazarlama, üretim, yönetim, finansal planlar, iş planının yazılması ve sunumu konularında bilgi veriler verilmiştir.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi başvurusu yapmak isteyenler Serhat Kalkınma Ajansı Ağrı Yatırım Destek Ofisi’ne başvurabilirler.”denildi.

Share
1742 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+3 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri