logo

reklam

EKOVİTRİN’İN ‘RUSYA’DA YILIN BAŞARILI İŞADAMI’ ÖDÜLÜ HALUK YILDIZ’IN OLDU

ø;

ø;

Hayat Holding Ağaç Grubu Başkanı Haluk Yıldız, ekonomi ve iş dünyası dergisi Ekovitrin’in geleneksel olarak düzenlediği ve okuyucularının katıldığı anket sonucunda ‘Rusya’da Yılın Başaralı İşadamı’ seçildi. Yıldız ödülünü WOW İstanbul Hotel’de düzenlenen ‘14. Yılın Starları Ödül Töreni’yle aldı.

Ekovitrin tarafından bu yıl 1 Ocak-20 Mart tarihleri arasında yapılan Yılın Starları Anketi’nde, derginin ABD’den Çin’e kadar dünyanın dört bir tarafından okuyucuları, ‘’www.ekovitrin.com’’ sitesinden ve dergideki formu doldurarak oylamaya katıldılar. Rekor katılımın sağlandığı ve 27 ayrı kategoride 81 adayın yarıştığı ankette Yılın Starları, 310 bin 202 oyla belirlendi.

Oylama sonucunda Hayat Holding Ağaç Grubu Başkanı ve Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi A.Ş Genel Müdürü Haluk Yıldız, ‘Rusya’da Yılın Başarılı İşadamı’ seçildi. Yıldız ödülünü, WOW İstanbul Hotel’de düzenlenen ‘14. Yılın Starları Ödül Töreni’yle aldı.

1959 tarihinde Samsun’da doğan Haluk Yıldız, 1981 yılında Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Profesyonel iş yaşamına Karadeniz Bakır İşletmeleri’nde başlayan Haluk Yıldız, ardından 7 yıl süre ile Aksa Akrilik Kimya Sanayi’nde enerji mühendisliği ve yatırım alanlarında yöneticilik görevlerini üstlendi. Yıldız, 1992 yılından bu yana Kastamonu Entegre Ağaç San. Ve Tic. A.Ş. bünyesinde sırasıyla MDF Tesisi Yatırım Müdürü, Fabrika Müdürü, Genel Müdür Yardımcısı (Teknik) pozisyonlarında yöneticilik yaptı. Haluk Yıldız 2000 yılından bu yana Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi CEO’su ve Hayat Holding Ağaç Grubu Başkanı olarak görev yapıyor.

Ekovitrin Dergisi ve okuyucularına teşekkür eden Haluk Yıldız, “Bu anlamlı ödülü, Kastamonu Entegre’nin her kademesinde görev yapan tüm arkadaşlarıma verilmiş bir ödül olarak görüyorum. Kastamonu Entegre’nin bugün ulaşmış bulunduğu sektörün global oyuncusu olma yolunda harcadığımız emeğin takdir görmesi bizleri mutlu etti. Buradan aldığımız şevkle Kastamonu Entegre’yi hep birlikte daha da ileriye taşıyacağız. Ekovitrin Dergisi’ne ve okuyucularına teşekkür ediyor, diğer kategorilerde ödül alan tüm katılımcıları da kutluyorum.

Şu anda yaşanan ekonomik ve siyasal sıkıntıya rağmen, Rusya’nın geleceğine inanıyoruz. Geniş coğrafyası, nüfusu, zengin doğal kaynakları, Dünya’nın en büyük orman varlığı ile Kastamonu Entegre’nin yurt dışındaki en önemli yatırım bölgesi olacaktır.

Kastamonu Entegre’nin 2014 yılında Rusya’da faaliyete geçirdiği MDF fabrikası, Avrupa’nın en büyük, dünyanın üçüncü büyük MDF levha üretim merkezi olma özelliğini taşıyor. Alabuga SEZ Fabrikasında 500’ü doğrudan olmak üzere toplam 2 bin 500 kişiye de istihdam sağlayan şirketimiz, bu bölgede toplam 260 milyon dolar yatırım yaptı.

130 milyon dolarlık yatırımla Alabuga’da inşasına bu yıl başladığımız ikinci MDF fabrikası da tamamlanınca, Alabuga tesisimiz tek lokasyonda dünyanın en büyük MDF tesislerinden biri olacak. Toplam 1 milyon metreküp MDF üretim kapasitesi ve 35 milyon metrekare Floorpan marka laminat parke üretim kapasitesine sahip olacak tesislerle, Rusya’da yüzde 25 pazar payına ulaşarak, ülkenin en büyük MDF üreticisi olacağız.

Moskova’nın 190 km güneybatısında bulunan Lyudinovo SEZ Bölgesi’nde bu yıl Mayıs ayında temelini attığımız yongalevha tesisi ise, dünyanın en büyük yongalevha tesisi olacaktır. 200 milyon dolar yatırım bedeli, 70 hektar arazi üzerine kurulan ve yılda 900 bin metreküp kapasitesi olacak bu tesiste yongalevha üretimi yapmayı planlamaktayız. Bu tesisimizde de 450 direkt ve 2.500 dolaylı istihdam sağlayacağız” diye konuştu.

Kastamonu Entegre Hakkında

1937 yılında temelleri atılan Hayat Holding çatısı altında 1969 yılında kurulan Kastamonu Entegre, ilk tesisi olan Yonga Levha Fabrikası ile 1971 yılında Kastamonu’da üretime başladı. 2014 yılı itibariyle yıllık 2 milyon m3 MDF, 2.55 milyon m3 yonga levha, 60 milyon m2 laminat parke, 19.5 milyon adet kapı paneli ile toplamda 4.55 milyon m3 ahşap levha üretim kapasitesine sahiptir. 2014 yılında 440 milyon doları yurtdışı faaliyetlerinden kaynaklı olmak üzere 1.2 milyar dolar konsolide ciro gerçekleştiren Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi, Türkiye’de sektör liderliğinin yanı sıra Avrupa’da 4’üncü sırada, dünyada ise 8’inci sırada yer almaktadır. Kastamonu Entegre’nin yurt içinde Gebze, Kastamonu, Balıkesir, Samsun, Tarsus ve Adana’da, yurt dışında ise; Romanya, Bulgaristan, Rusya ve Bosna Hersek’te olmak üzere toplam 10 farklı lokasyonda 13 ayrı üretim tesisi bulunmaktadır. Toplam 77 ülkeye ihracat gerçekleştiren Kastamonu Entegre, 5 bin 300 kişiye istihdam sağlamaktadır. Kastamonu Entegre, ISO 9001 Kalite, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği, ISO 50001 Enerji Yönetimi, FSC (Sürdürülebilir Orman Yönetimi) kalite sistemleri ile Medepan markalı MDF ürünleri için TSE E0 Belgesi ve dünyanın önemli sertifikalandırma kuruluşlarından WKI tarafından verilen CARB Phase2 (California Air Resources Board) Belgesi’ne sahiptir. Kastamonu Entegre, TSE ve Avrupa Normları’na (EN) uygun üretim yapmaktadır. www.keas.com.tr

 

Share
2979 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+8 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri