logo

reklam

DİYANET-SEN AĞRI  ŞUBE BAŞKANI ÇINAR’IN KURBAN BAYRAMI MESAJI.

yasin çınar1

Türkiye”nin en büyük konfederasyonu MEMUR-SEN ve iş kolunda en büyük memur sendikası olan Diyanet-Sen Ağrı Yönetim Kurulu adına Şube Başkanı Yasin Çınar’ın kurban bayramı mesajı.
Mali ibadetlerimizden olan kurban bayramına yaklaşmış bulunuyoruz. Hz. İbrahim (a.s) dan bugüne hak dinlerin ortak ibadetlerinden biri Allah’a yakın olmak anlamına gelen kurbandır.

Yüce kitabımızda kurbanın niçin kesilmesi gerektiği açıklanmış “Kurbanların etlerinin ve kanının Allah’a ulaşmayacağı sadece kurban kesen müminlerin ihlas ve amellerinin Allah’a ulaşacağı” bildirilmiştir.

Dostluğun, barışın, birlik ve beraberlik anlayışının en ileri düzeye vardığı bir Kurban Bayramına daha ulaşmanın mutluluğu ve sevincini yaşıyoruz. Toplumumuzda çok özel ve anlamlı bir yere sahip olan, milletimizin manevi değerlerinin ve tarihin engin derinliklerinden gelen sosyal yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin en güzel yaşandığı dini bayram günleri; insanları birbirine yakınlaştıran, aynı düşünce ve duygularda buluşturan, günlük kaygı ve sıkıntılardan uzaklaştıran, topluma umut, sevgi veren, birlik ve dirliği sağlayan özel günlerdir.

Bu duygu ve düşüncelerle Kurban Bayramı’nın ilimiz, ülkemiz, milletimiz, tüm İslam dünyası ve insanlık için hayırlara vesile olmasını Allah’tan temenni ediyor, hepinizi sevgiyle, hürmetle selamlıyorum.
Yasin ÇINAR
Diyanet-Sen Ağrı Şube Başkanı

Share
1742 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+1 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri