logo

reklam

Alarko Alkent 2000 de yollar kamuya terk!

Alkent’den villa alanlar bunu bilerek aldılar! Villa alanlara sözleşme imzalarken bu anlatıldı. Bütün vaziyet planları, paftalar hakkında bilgi verildi. Peki; 9 senedir hangi ahlaksız hangi sıfatla? 20 kamu yollarını bariyer, özel güvenlik ile gasp etti. Kurtarılmış bölge yarattılar? Ve Chp li Hasan Akgün neden bu kaçak bariyer ve kulübeleri yıkmadı? Kimin ne menfaati var ? Organize Şube araştırsın! Kime kaç para verildi?
İstanbul Büyükçekmece ilçesinde, Alkent 2000 mahallesini yapan Alarko Holding, 11.10.2018 de Ticaret Bakanlığına gönderdiği yazının 2. Sayfasında yönetim planı incelendiğinde 10 parselden oluşan Alkent 2000’in parsel arasında ki yolların KAMUYA TERK EDİLDİĞİ görülüyor diyor.

MAHALLE SAKİNLERİ, SENELERCE SİTEDE OTURDUĞUNU SANDILAR!

Gazeteci Dursun Boran’ın ortaya çıkardığı belgede, milyon dolarlık ihmal tespit edildi.  Kadastro Müdürlüğü de Alarko’yu doğruluyor. Kadastro, 12.01.2011 tarih ve 117 sayılı resmi yazısı devlet yollarının senelerdir özel mülk gibi gösterildiğini ortaya çıkardı. O yazısı bakın ne diyor? “ Bahsi geçen sokağın (Tuba/yeni adı Dilfeza ) bulunduğu parsel, Büyükçekmece Belediyesince 10.08.1993 tarih 747 sayılı Encümen Kararı ile 3194 sayılı İmar Kanunu’nun 16. Maddesi gereğince İmar Uygulamasına tabi tutulmuş, böylece 226, 227, 228, 229, 230, 231 nolu Adalar ve adalar arasında ki İmar yolları oluşturulup kamuya terk edilmişlerdir. Eski adı Tubai yeni adı Dilfeza Sokak 227 ada 3 nolu parsel sınırları kapsamındadır. Bu ada da Dilfeza sokaktan başka sokaklarda vardır. “ CHP’Lİ HASAN AKGÜN, ORGANİZE YOLSUZLUKTAN YARGILANIP TUTUKLANIR !

Hukukcular, bu belgeler ile derhal B.Çekmece başsavcısı Mustafa Çiğdem ’in, operasyon yapmasını, bu yollara senelerdir bariyer konmasına, devlet yollarının gasp edilmesine göz yuman, menfaat temin eden ( çıkarı olamayan bu suça göz yummaz )  yolların kamuya terk edildiği tarih 1993 den bu yana bu suçdan menfaat kazananların, başta Hasan Akgün olmak üzere, 50 ye yakın kişinin göz altına alınmasını tutuklayıp dava açmasını kamu huzuru için talep ettiler. DURSUN BORAN’I BARİYERLERİ KALDIRDI, VİLLALARIN DEĞERİ DÜŞTÜ DİYENLER, İFTİRA ATMIŞ OLDULAR.

Mahalle sakini gazeteci Dursun BORAN, 2008 de mahallenin 4 ayrı yerinde ki, devlet yolu girişine konan bariyerleri kaymakamlığa şikayet ederek kaldırtmıştı. Anayasanın seyahat hürriyetine aykırı demişti. Demek Dursun BORAN, kanunları uygulatmış, kamu yollarını tecavüzden kurtarıp millete açmış. Villarının değerini düşüren Hasan Akgün ile devlet yollarını bariyerler ile site yolu gibi gösterip, milletin milyon dolarlara villa almasına neden olanlar.. Bundan 1 sene sonra , mahalleye site havası vermek aidat diye senede 7 milyon TL ( 4 milyon dolar – 0 tarihde )  toplamak isteyen Cem Altan, Mustafa Koldamca ve o zaman ki sözde yönetim kurulu, Hasan Akgün ile anlaşıp, kurtarılmış mahalle yarattılar. Bu defa ara sokakların girişine kaçak bariyer, bekçi kulübesi koydular. Suç işlediler. Bu kaçak bariyerlere harcanan 1 trilyon TL yi de aidat, ortak gider diye cebren topladılar. Yani suça para topladılar. Bunu Mali Polis ve Organize Şube, İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan’ın emrinde operasyon ile araştırmalı. BARİYERLER YÜZÜNDEN DURSUN BORAN 4 DEFA SANIK OLDU. GÜVENLİKLE TARTIŞTI. HAKARETTEN YARGILANDI..

2003 den beri Alkent 2000 Mahallesinde oturan Star Tv E. Haber Müdürü, İstanbul Milletvekili adayı Dursun BORAN. 4 defa bariyerleri zamanında açmayan, keyfi davranan, seyahat hürriyetini engeleyen  güvenlikçiler ile tartıştı. Boş yere Sanık – Müşteki Sanık oldu. Yargılandı.   Resim’de, Alarko yazısı ve 9 senedir kanunsuzca devlet yollarına konan bariyerler görülüyor. Mali polis, Masak araştırsın, bu suçdan kim kaç milyon dolar rüşvet aldı. Kimlere pay gitti ?

 

Share
1542 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+2 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri