logo

reklam

Ağrı Valisi Işın; “insanlık öldürmeyi kabul etmez”

Tıp Bayramı nedeniyle düzenlenen yemekte doktorlar ve sağlık çalışanları ile bir araya gelen Ağrı Valisi Musa Işın, yaşanan terör olaylarına değinerek; “hiçbir insanlık öldürmeyi kabul etmez. Sizler (doktorlar) insanları yaşatan insanlarsınız. Mesleğiniz çok ulvidir. Önemli bir hizmeti ifa etmektesiniz. Sizin yapmış olduğunuz bu hizmeti maddi değerlerle ölçmek mümkün değildir. Sizin mükâfatınız ancak manevi değerlerle ölçülebilir. Sizin bir insanı hayata bağlamanız, bizim yaptığımız bütün hizmetlere eşdeğerdir” diye konuştu.

14 Mart’ta Ankara’da yaşanan terör saldırısı nedeniyle ertelenen Tıp Bayramı, İbrahim Çeçen Üniversitesi Konuk Evinde verilen yemekle kutlandı.

Yemekte konuşan Ağrı Valisi Musa Işın, “Umuyor ve diliyorum ki her günümüz bir bayram havasında geçsin. Memleketimizde, ilçelerimizde ve köylerimizde huzur ve sükût hâkim olsun. Ülkemizin zenginliklerini bize fazla gören mihraklar huzurumuzu bozmak istemektedir. Ülkemiz 30 yıldır bu sıkıntıyla mücadele etmektedir. Aslında Türkiye Cumhuriyeti kurulduğu günden bugüne kadar terörsüz çok az zamanımız vardır. 1980 döneminde bu ülkenin gençleri sağ sol çatışması adı altında birbirine kırdırıldı. Geriye dönüp baktığımızda keşke o olaylar yaşanmasaydı diyoruz. Eminim ki bizden sonraki kuşak da bugünkü olayları değerlendirdiğinde, onlar da bu olaylarda dolaylı veya doğrudan yer alan insanlar keşke olmasaydı diyecekler. Çünkü giden hayatlar bizim hayatlarımız. Giden insanlar bizim insanlarımız. Emek vererek yetiştirdiğimiz insanlar bugün öldürülen insanlardır. Elbette ki insanlık bunu reddetmektedir. Hiçbir insanlık insan öldürmeyi kabul etmez” dedi.

Doktorların ulvi bir görevi ifa ettiğini vurgulayana Vali Işın, “sizler insanları yaşatan insanlarsınız. Mesleğiniz çok ulvidir. Önemli bir hizmeti ifa etmektesiniz. Sizin yapmış olduğunuz bu hizmeti maddi değerlerle ölçmek mümkün değildir. Sizin mükâfatınız ancak manevi değerlerle ölçülebilir. Sizin bir insanı hayata bağlamanız, bizim yaptığımız bütün hizmetlere eşdeğerdir. Zorluklarla karşılaştığınızı biliyorum. Ama biz ülkemizi, vatanımızı ve insanlarımızı seviyorsak, biraz fedakârlık yapmak zorundayız. Eğer biz fedakârlık yapmazsak, yarın vatan millet Sakarya dememizin hiçbir kıymeti yoktur. Buradaki yaptığınız görev çok önemlidir. Belki buradaki bir gününüz batıdaki bir aya veya bir yıla bedeldir. Biz fedakârlık yapmazsak kimden fedakârlık bekleyeceğiz. Hepimize fedakârlık düşüyor” ifadelerinde bulundu.

Yemekte açılış konuşması yapan İl Sağlık Müdürü Cesim Solhan ise, 14 Mart’ta Ankara’da yaşanan patlamadan dolayı programı ertelediklerini belirterek, “bu gün sade bir yemekle arkadaşlarımızla bir araya geldik. Tarihi boyunca çeşitli senaryolarla ülkemizin üzerinde oynanan oyunlar ve musallat edilen terör belası her zaman vardır. Ama bu hiçbir zaman milletimizin birbirine olan bağlılığına zarar verememiştir. Çünkü bu millet inanç ve kader birliği yapmıştır. İnşallah ebediyen de bu böyle olacaktır. Biz sağlık çalışanları da bütün tehlikelere karşı, hiçbir kaygı gözetmeksizin vatandaşımızın sağlığı için çalışmaya devam edeceğiz. Bütün sağlık çalışanlarımızın, meslektaşlarımızın gününü en içten dileklerimle kutlarım” diye konuştu.asak6 asak5 asak4 asak3 asak2 asak1

 

Share
1530 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+9 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri