logo

reklam

35 yaş üstü yetişkinleri ilk kez internetle tanıştırdı, IPRA’dan büyük ödül kazandı

aınternet1

 

Türk Telekom Grup şirketi TTNET’in “İnternetle Hayat Kolay” projesi, dünyanın en prestijli halkla ilişkiler ödülleri arasında gösterilen IPRA Altın Küre Ödülleri’nde Toplum İlişkileri kategorisinde ödüllendirildi. Daha önce internetle tanışmamış kadınların ağırlık kazandığı 35 yaş üstü yetişkinlere internet okuryazarlığı kazandırmayı hedefleyen “İnternetle Hayat Kolay” projesi, Altın Küre Ödülleri’nde Toplum İlişkileri kategorisinde ödül kazandı.

Türk Telekom Grup şirketi TTNET, ülke kalkınmasına değer katan projelerini kazandığı ödüllerle dünya çapında tescilliyor. Türk Telekom Grubu’nun bu amaçla hayata geçirdiği projelerinden biri olan “İnternetle Hayat Kolay” projesinin başarısı uluslararası platformda karşılık buldu. Gönüllü gençler ile internetle daha önce tanışmayan yetişkinleri buluşturan proje, kalkınmada öncelikli 20 ilde hayata geçirildi.

İnternetle Hayat Kolay projesi, IPRA (Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği) Altın Küre Ödülleri’nde Toplum İlişkileri kategorisinde ödüle layık görüldü.

30 bin kişiye internet eğitimi hedefi

Türk Telekom grup şirketi TTNET’in Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği işbirliği ile hayata geçirdiği “İnternetle Hayat Kolay” sosyal sorumluluk projesiyle, kalkınmada öncelikli 20 ilde, daha önce internetin sunduğu olanaklardan faydalanmamış 35 yaş üstü, çoğu kadın yaklaşık 30 bin kişiye internet öğretilmesi hedefleniyor. 123 gönüllü gencin görev aldığı projede katılımcılara internetin güvenli kullanımı, e-posta kullanımı, e-devlet uygulamaları, görüntülü haberleşme, online bankacılık ve sosyal medyanın bilinçli kullanımı gibi konularda eğitimler veriliyor.
   

Türk Telekom Grubu hakkında
Türk Telekom Grubu, sabit hat ve GSM’den geniş bant internete kadar bütünleşmiş telekomünikasyon hizmetleri sunmaktadır. Türk Telekom Grup şirketlerinin 31 Mart 2015 itibariyle 13 milyon sabit erişim hattı, 7,6 milyon geniş bant ve 16,6 milyon mobil abonesi bulunmaktadır. Grup şirketleri, tüm ülkeyi kapsayan modern şebeke altyapısıyla Türkiye genelindeki bireysel ve kurumsal müşterilerine geniş bir hizmet yelpazesi sunmaktadır. Genişbant operatörü TTNET, yakınsama teknolojileri şirketi Argela, BT çözüm sağlayıcısı Innova, online eğitim yazılımları şirketi Sebit, çağrı merkezi şirketi AssisTT, toptan data ve kapasite servis sağlayıcısı Türk Telekom International AT AG ve iştiraklerinin %100’üne sahip olan Türk Telekom, aynı zamanda Türkiye’deki üç mobil operatöründen biri olan Avea’nın hisselerinin %90’ına sahiptir. Türk Telekom hisseleri Mayıs 2008’den beri Borsa İstanbul’da işlem görmektedir.

Share
1721 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+4 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri