logo

reklam

Vali Işın, öğrencileri kabul etti

aoks33 aoks6 aoks5 aoks4 aoks3 aoks2 aoks1

 

Ağrı Valisi Musa Işın, 100. Yıl Mahallesi Murat Kız Yatılı Bölge Okulu öğrencilerini makamında kabul etti.

 

Murat Kız Yatılı Bölge Okulu’nun gönüllü öğretmenleri tarafından daha önce TEOG’a yönelik düzenlenen kursa katılan 32 kız, 16 erkek olmak üzere 48 öğrenciye İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce yemek verildi.

 

Yemek sonrasında İl Emniyet Müdürü Metin Turgay Karabulak, İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, öğretmenleri ile birlikte Vali Musa Işın’ı makamında ziyaret eden öğrenciler duygulu anlar yaşadı.

 

Öğrencilerle bir süre sohbet eden Vali Işın, öğrencilere okul anılarını anlatmalarını istedi. Anılarını anlattıkları sırada duygulu anlar yaşayan öğrenciler bir de Vali Işın’ın isteği üzerine türkü seslendirdiler.

 

Öğrencilerin ziyaretinden büyük bir mutluluk duyduğunu belirten Vali Işın, “çocukları çok seviyorum. Çünkü onların kirlenmemiş tertemiz bir dünyası var. Çocuklarla bir araya geldikçe insan bütün dertleri, sıkıntıları unutuyor” diye konuştu.

 

Çocuklara tavsiyelerde bulunan Vali Işın, “hayatta en önemli mesele insanın eğitimidir. Çünkü hayatımızı şekillendiren eğitimdir. Bu manada geleceğinizi güzel bir şekilde şekillendirmek, inşa etmek istiyorsanız; okuyacaksınız, eğitiminize önem vereceksiniz. Anne babalara da bu konuda iş düşüyor. Bu tertemiz çocuklarımıza şu ana kadar baktığımız gibi, bundan sonra da iyi bakmamız lazım. Onları hiçbir zaman soldurmamamız lazım. Çocuklara küçükken baktığımız gibi, büyüdüklerinde de bakmalıyız ki, topluma faydalı birer fert olabilsinler. Çocuklarımızın yanlış yerlere sevk edilmemesi, kandırılmaması, kötü alışkanlıklar, kötü arkadaşlıklar edinmemeleri için ailelere çok iş düşüyor. Sizlerden de anne ve babalarınıza, büyüklerinize karşı saygılı olmanızı istiyorum. İnşallah sizin gibi pırıl pırıl çocuklarımız sayesinde millet olarak güzel yarınlar inşa edeceğiz” diye konuştu.

 

Konuşma sonrasında öğrencilere çeşitli hediyeler veren Vali Işın, ziyaret anısına öğrencilerle birlikte fotoğraf çektirdi.

Share
2229 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+2 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri