logo

reklam

TBB Başkanı Fatma Şahin Kentsel Hareketlilik Çalışmalarını Anlattı

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Dünya Bankası ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ortaklığında düzenlenen Sürdürülebilir Kentsel Hareketlilik Programı’nın tanıtım etkinliğine video konferansla katıldı.

 

Gaziantep’te hayata geçirilen akıllı ulaşım sistemleri ve bisiklet yolları hakkında bilgiler aktaran Başkan Şahin, gençlerin bisiklet kullanımını artırmaya yönelik yapılan çalışmalara değinerek şöyle konuştu: “2017 yılında yaptığımız ulaşım master planından dolayı akıllı bir ulaşım altyapısını oluşturduk. Çeşitliliği artırınca bunu akıllandırmak gerekiyordu. Şehir dışından bile gelindiğinde bu sistemi kredi kartıyla kullanılabilecek bir altyapı kurduk. Gençlerimiz için geçişleri bir saat boyunca ücretsiz hale getirdik. Bisiklet ve bisiklet yolu en önemli başlığımız oldu. Gaziantep merkezli 55 kilometrelik bisiklet yolunun planlamasını oluşturduk. Tek yöne geçtik ve tek yöne geçtiğimiz her yere bisiklet yolu yaptık. Gençlerin bisiklet kullanmalarını teşvik edecek şekilde yarışmalar düzenledik.”

 

Toplantıda Başkan Şahin’in yanı sıra Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut, AB Başkanlığı Mali İşbirliği ve Proje Uygulama Genel Müdürü Bülent Özcan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer de katılarak kentsel hareketlilik konusunda yapılan çalışmaları anlattı.

 

Türkiye’de Sürdürülebilir Kentsel Hareketlilik Planları için sağlanacak teknik destek adına uygulanması öngörülen program ve amaçların tanıtıldığı sanal etkinlikte ayrıca Türkiye’deki Sürdürülebilir Kentsel Hareketlilik zorlukları ile fırsatları hakkında bilgi paylaşımında bulunuldu.

 

Share
188 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?
kayseri masaj salonu yalova masaj salonu samsun masaj salonu antalya masaj salonu ankara masaj salonu
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri

film izle