logo

reklam

Savcı Sayan suikastına hazırlık yapanlar


facebooktwittergoogle plus
A Servet ASLAN
servet04@gmail.com

HDP/PKK’nın sanatçısıymış, İsviçre’de yaşıyor. 70 yaşlarında. İsmi Abdülkadir Aktürk.

Bir video çekmiş. Kürt gençliğine Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan’ı öldürmeleri çağrısı yapıyor. Tıpkı PKK’ın liderlerinden Murat Karayılan gibi; Karayılan Savcı Sayan’a suikast düzenlenmesi talimatı vermişti. Suikasta olacak tepkiyi azaltmak için de tetikçiliği halkın içinden birine yaptırılmasını söylemişti.

İsviçre’deki HDP/PKK mensubu Aktürk de çektiği videoda, teşbih olsun diye yazmıyorum kelimenin tam mânâsıyla kudurmuş ve salyalarını akıtarak gençlere hem hakaret ediyor hem de suikasta azmettiriyor: “Savcı Sayan nedir yav! Savcı’yı susturan tarih olur, efsane olur, Che Guevara olur. Ben 18 yaşındaki gence sesleniyorum: 18 yaşındasın, destan yaz, efsane ol. Yiyeceğin 20 sene. 38 yaşında, 40 yaşında tığ gibi delikanlı çıkacaksın. Sabahtan akşama kadar sokaklarda tiner çekeceğinize, şarap içeceğinize, atıp tutacağına, karı kız peşinde koşacağına destan yaz, efsane ol be gerizekalı!”

Kendisi yurtdışında olmanın rahatlığıyla bölgenin gençlerini tahrik ediyor. 70 yaşını geçmiş ama nedense kendisi şimdiye kadar bir eylemlilik içerisine girmemiş, bir 20 yıl içeride yatmayı, bir Che Guevara olmayı niyetlenmemiş!

PKK’nın liderlerinden Karayılan’ın ardından İsviçre’den de “Savcı Sayan’ı öldürün” talimatı gelmesi de gösteriyor ki Belediye Başkanı Sayan terör örgütüne büyük darbe indirmiş, derin yara açmış.

“İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’na suikast düzenlenecek, suikastçiler yakalandı” yalanıyla ortalığı velveleye verenler, canlı yayınlar yapanlar Savcı Sayan’a yönelik aşikâr tehdidi görmezden geldiler; tıynetlerini iyi bildiğimden garipsemedim, sadece durum tespiti yapmak ve kayıtlara geçsin diye yazıyorum.

İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde Savcı Mehmet Selim Kiraz’a çalışma odasında suikast düzenleyen DHKP/C terör örgütü mensupları için “Gençleri de anlamalıyız”, doğudaki hendek ayaklanmasında hendekteki PKK’lılar için “arkadaşlar” diyenler tabiî ki ölüm tehdidine karşı Ağrı Belediye Başkanı Sayan’ın yanında olmayacaklar; onların nerede olacakları belli!..

PKK liderlerinden Karayılan boşu boşuna “Savcı Sayan’a suikast düzenleyecek kişi sivil görünümlü olsun” demiyor, İsviçre’deki gudûbet boşu boşuna gençlere Sayan’a suikast düzenleyin çağrısı yapmıyor; biliyorlar ki Türk medyası Savcı Sayan’a suikast düzenleyecek militan için “Gençleri de anlamalıyız” diyecek soysuzlarla dolu.

Onlar, başına “devrimci” lakırdısını koyup şiddeti kutsayanlar; Savcı Sayan’ı da ‘devrimci şiddet’le cezalandırmış olacaklar, bunda büyütülecek bir mesele yok!..

Suikastçı için atacakları, tıpkı Mehmet Selim Kiraz’ı öldürenlere attıkları gibi “Seni seviyoruz” tweetini taslaklarda bekletiyorlardır. “Ağrı’daki arkadaş” diye başlayacak siyasi açıklama da bilgisayarda dosyalanmıştır; Savcı Sayan’a yapılan ölüm tehdidine niye sesleri çıkmıyor diye merak etmeyin, yoğun hazırlık içerisindeler.

Share
931 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+5 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • NİTELİKSİZ İNSANLAR NEDEN ÇABUK YÜKSELİR?

  09 Eylül 2021 Dünya, Eğitim, Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  Niteliksiz insanlar neden daha çabuk yükselir, hiç düşündünüz mü? İşte bunun üzerine yapılan bilimsel bir çalışmanın ayrıntıları: Dunning-Kruger sendromu (Psikolojide Nobel ödülü alan çalışma) Psikolog Justin Kruger ve David Dunning’in tarihe geçmelerine vesile olan teorileri özetle, “cehalet, gerçek bilginin aksine, bireyin kendine olan güvenini artırır” der. Metin çözme, araç kullanma, tenis oynama gibi çeşitli alanlarda yapılan araştırmaların sonucunda şu bulgulara ulaşılmıştır: – Niteliksiz insanlar ne ölçüde niteliksiz olduklarını fa...
 • Kadın’ın toplum hafızasında ki yeri..

  08 Mart 2021 Dünya, Genel, Gündem, Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  Kadın Annedir, kadın kız kardeştir, kadın eştir, kadın kız evladıdır, kısacası kadın sevginin ve her türlü güzelliklerin adıdır... Okan GEÇGEL   Böyle bir girişle başlamışken, kadının toplumumuzdaki tanımı ve bu dünyadaki, yaşam serüveninde karşılaştıkları zorluklardan da kısaca bahsetmek istiyorum... Üzülerek belirtmeliyim ki, son zamanlarda sıkça karşılaştığımız Kadına karşı şiddetin ulaştığı boyut ve ürkütücü sonuçlarının çok ama çok vahim olduğudur... Elbetteki fiziksel şiddetin yanında. Ekonomik, sosyolojik ve psiko...
 • Savcı Sayan seçilmiş Belediye Başkanı ve Kürt değil mi?

  25 Aralık 2020 Dünya, Köşe Yazıları, Siyaset, Tüm Manşetler

  Sizlerin derdi demokrasi değil. Çünkü sizlerin derdi Kürtler değil. Çünkü sizlerin derdi dürüstlük değil. Sizin derdiniz Erdoğan düşmanlığı. Sizin derdiniz Ak Parti düşmanlığı. Bu hesap Erdoğan’dan döner, gün gelir 2023’te, milletten döner. Kazım Köse kazimkose@nethaber.com Allah biliyor ya ne yaşadığım sürece, ne de yazı hayatım boyunca insanlara hiç kadın–erkek, Sünni–Alevi, Türk–Kürt olarak bakmadım. Benim gözümde insanlar sosyal ilişkiler söz konusuysa, iyi–kötü, herhangi bir görev makam açısındansa başarılı ...
 • Savcı Sayan suikastına hazırlık yapanlar

  25 Aralık 2020 Dünya, Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  HDP/PKK’nın sanatçısıymış, İsviçre’de yaşıyor. 70 yaşlarında. İsmi Abdülkadir Aktürk. Bir video çekmiş. Kürt gençliğine Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan’ı öldürmeleri çağrısı yapıyor. Tıpkı PKK’ın liderlerinden Murat Karayılan gibi; Karayılan Savcı Sayan’a suikast düzenlenmesi talimatı vermişti. Suikasta olacak tepkiyi azaltmak için de tetikçiliği halkın içinden birine yaptırılmasını söylemişti. İsviçre’deki HDP/PKK mensubu Aktürk de çektiği videoda, teşbih olsun diye yazmıyorum kelimenin tam mânâsıyla kudurmuş ve salyalarını akıtara...
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri

film izle

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx