logo

reklam

Savcı Sayan ;Devlet ve Biz Kürtler


facebooktwittergoogle plus
A Servet ASLAN
servet04@gmail.com

sayan1

15 Temmuz işgal girişiminden sonra Doğu ve Güneydoğu’da terör saldırıları yeniden hız kazandı. Hemen hemen her gün bölgeden bombalı saldırı haberleri geliyor. Yıkılan şehirler, ölen insanlar ve şehit düşen nice canlar… Bu kahrolası saldırılar toplumun sabrını taşırmıştır artık. Peki bunca şey yaşanırken Kürt toplumu olarak biz, bu olaylara sessiz mi kalacağız?

Bunca zamandır söylüyorum ve yine tekrar ediyorum;
Biz Kürtler; bölgenin kanaat önderleri, siyasetçileri, yazar ve düşünürleri Başkentimiz Ankara’da “Kürt Çalıştayı” adı altında bir haftalık bir çalışma yaparak Devletimizden ne istediğimizi net bir şekilde ortaya koymak zorundayız.

Herkes “hakkımızı istiyoruz” deyip duruyor. Peki bu hak nedir? Eğer farklı bir devlet, bayrak ve toprak talebimiz yoksa derdimiz nedir? Diğer yurttaşlara verilipte bize verilmeyen ne var? Bizi temsil ettiklerini söyleyenler bizim hangi hakkımız için ölüyorlar, öldürüyorlar? Bizim bilmediğimiz ne var? Hiçbir alanda engellenmediğimize göre hangi haklardan söz ediyoruz?

Birilerinin gizli bir ajandası varsa bizi bu ajandaya alet edip öldürmesin..!

Herkes şunu iyi bilmeli ki, Kürtlerin tek bir devleti var o da şehitlerimizin kanıyla sulanmış Türkiye Cumhuriyeti Devleti’dir.

Hak-hukuk bahanesi ile hergün binlerce insanın hak ve hukukunu işgal ederek geleceğimizi yok etmeyin. Biz Vatanımıza ve Türk kardeşlerimize ölümüne bağlı Kürtleri emellerinize alet etmeye kalkışmayın.

15 yıl önce Kürtlere dışkı yedirenler 15 Temmuz’da bu ülkeyi işgal etmek istediler. Türk ve Kürt kardeşler omuz omuza verip onları yendik.
Sizin de onlar gibi taşeron olduğunuzu biliyoruz.

Omuz omuza verip sizi de yeneceğimiz günler yakındır.

Share
1845 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+6 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • BATMAN İzlenimlerim

  12 Haziran 2024 Dünya, Eğitim, Köşe Yazıları

    MAVİ BAKIŞ / Mükremin Özkaya MAVİ BAKIŞ / Mükremin Özkaya 1990 yılında Siirt’ten ayrılarak il olan Batmana ilk kez gittim. Batmana gideceğimi sosyal medya hesaplarımda paylaşınca Batmanla ilgili olumlu, olumsuz mesajlar, tavsiyeler iletildi. Özellikle Batman’ın Kozluk ilçesinde görev yaparken henüz 22 yaşındaki Şenay Aybüke Yalçın öğretmenin terör örgütünce katledilmesi olayı ile hafızalarda yer edinen Batman ilinin adını duyduğunuzda ilk olarak haliyle soğuk geliyor bazılarına. Şahsen her zaman önyargısız olmaya gayret gösterm...
 • Batman’da Yeni Nesil Gazetecilik Çalıştayı Gerçekleştirildi

  27 Mayıs 2024 Dünya, Genel, Köşe Yazıları, Tüm Manşetler, ÜNİVERSİTE

  Türkiye İnternet Gazeteleri Derneği’nin (TİGAD) Batman Valiliği'nin desteği ile gerçekleştirdiği Yeni Nesil Gazetecilik Çalıştayı büyük bir başarıyla tamamlandı. Bu çalıştay, özellikle genç gazetecilerin mesleki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla düzenlendi ve katılımcılara çok faydalı bilgiler sunuldu. ### Moderatör ve Konuşmacılar Çalıştayın moderatörlüğünü, haberler.com ve SonDakika.com Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Teymur yaptı. Konuşmacılar arasında ise çeşitli medya kuruluşlarından önemli isimler yer aldı: - *Av. Bedia Teym...
 • Ağrı ve Ardahan İllerinde Fotoğrafçılık Eğitimleri Başlıyor

  03 Mayıs 2024 Dünya, Eğitim, Genel, Köşe Yazıları, Tüm Manşetler, ÜNİVERSİTE

  Servet ARSLAN/AĞRI-BHA Serhat Kalkınma Ajansı tarafından Ardahan Üniversitesi ve Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi işbirliği ile bölge tanıtımına katkıda bulunmak, gençlerin günümüzün öncü sektörlerinden birisi olan görsel medya ve fotoğrafçılık alanlarına giriş yapmalarını sağlamak, bunun yanında günümüz fotoğraf teknolojilerini tanıyarak global Dünya’ya entegre olmalarının önünü açmak amacıyla Ağrı ve Ardahan illerinde Fotoğrafçılık Eğitimleri düzenlenecektir. Usta foto muhabir ve fotoğraf sanatçısı Bünyamin AYGÜN’ün eğitmenliğindeki etki...
 • AK PARTİ AYNI HATALARA DÜŞMEMELİ

  27 Kasım 2023 Dünya, Köşe Yazıları, Siyaset, Tüm Manşetler

  Yerel yönetimler seçimlerine doğru yaklaştığımız bugünlerde aday adayları sahaya çıkmaya başladı. Gündem yerel yönetimler seçimleri olduğu için özellikle 2019 yılında yapılan seçimlere yönelik hem tespitimi hem de uyarımı dile getirmek istiyorum. 2019 Mahalli İdareler Seçimleri öncesi iktidar partisi Ak Parti'nin aday tespitinde bir çok yerde hata yaptığını seçimler sonrası net bir şekilde görmüş olduk. Malum Ak Parti başta büyük şehirler olmak üzere bir çok il ve ilçe belediyesini kaybetmişti. Kayıpların en büyük nedeninin yanlış aday tes...
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri