logo

reklam

SANAYİ SİCİL BELGESİ YILLIK İŞLETME CETVELİ DUYURUSU

sanayi11

 

6948 sayılı Sanayi Sicil Kanunu gereğince sanayi işletmeleri bir önceki yıla ait faaliyetleri ile ilgili “Yıllık İşletme Cetveli”ni her yıl Nisan ayı sonuna kadar vermek zorundadırlar.

Yıllık İşletme Cetveli bir dilekçe ekinde yazılı olarak elden veya posta yoluyla gönderilebileceği gibi elektronik ortamda da verilebilmektedir.

Yıllık İşletme Cetvelini yazılı olarak vermek isteyen işletmeler; örneğini İl Müdürlüklerimizden temin edecekleri yıllık işletme cetvelini doldurarak elden ya da posta yoluyla Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü Erzurum Cad. Hükümet Binası Kat:4 / Ağrı adresine vermeleri gerekmektedir. Postadaki gecikmeler kabul edilmeyecektir.

Yıllık işletme cetvelini elektronik ortamda vermek isteyen işletmelerin ise; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı web sayfasında bulunan E-Hizmetler bölümünde yer alan “Sanayi Sicil Bilgi Sistemi” veya “https://sanayisicil.sanayi.gov.tr/” adresinden başvuru yapabilir

Yıllık İşletme Cetvellerinin bu yıl en geç 29 Nisan 2016 Cuma gününe kadar verilmesi gerekmekte olup, Yıllık İşletme Cetvellerini zamanında vermeyen ve eksik-yanlış beyanda bulunan işletmeler hakkında idari para cezası uygulanacaktır.

Sanayi işletmeleri tereddüt edilen hususlarda bizzat İl Müdürlüğümüz Sanayi Sicil birimine müracaat edebilir veya (0 472) 215 17 65 – 215 23 65 nolu telefonlarımızdan bilgi ve yardım alabilirler.

Share
1811 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+7 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri