logo

reklam

Konuşan değil çalışan vekil

Seçmen artık iyi konuşan değil, iyi eylemci, iyi çalışan, projesi olan milletvekili istiyor. İstanbul 3. Bölge milletvekili adayı Dursun Boran, eylemci vekil işte. Gittiği yolları düzelten, 155 Polis, Beyaz masa, TBMM ne en çok şikayet maili gönderen gazeteci.

Mazbatası yok bu kadar sorumluluk sahibi, iş yapıyor. Birde milletvekili ve bakan olsa, senelerdir ihmal edilen, yapılamaz denen binlerce iş, bir ka gün/ haftada yapılır.

EN ÇOK ŞİKAYET MAİLİ GÖNDEREN, İHBAR YAPAN KİŞİ.

Star TV E. Haber Müdürü Dursun Boran, geçen hafta seçim bölgesi olan B.Çekmece Çakmaklı Hasat sokak dan geçti. Çok sayıda fabrika, iş yeri, düğün salonun olduğu sokak, savaştan çıkmış gibiydi.

Çukurlar, çamurlar, toz toprak içinde ki sokağın hemen jeepinden resimlerini çekti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masaya resimli ihbar yaptı.

Yetmedi. Sosyal medya da Tweeter, İnstagram da resimleri kısa talep notları ile yazdı. Ekrem İmamoğlu, Kemal Kılıçdaroğlu’nu ekledi. Yani problemi hemen halledin. Yüzlerce oto rot balans bozmasın, ön düzen kırmasın, insanlar toz, toprak yutmasın dedi.

Yol bakım daire başkanını aradı, 2 saate yakın mesai yaptı. Telefon paraları verdi.  Watsap dan ilgili şube şefini buldu. Onada resimleri yolladı, vergi veren halka bu çukurlu yolu layık göremezsiniz asfalt yapın dedi. Yol CHP’li B.Çekmece Belediyesi sorumluluğunda çıktı. Yani ihmalin suçlusu Hasan Akgün! Hizmetin temeli sevgi sloganları atan, iş yapmayan adam! Bahane yok. Demek oluyormuş!

Bölge esnafının aylardır muhatap bulup yaptıramadığı yolu 2 gün içinde asfatlattı. Havalar ısınınca yeniden asfalt yapılmasını, şerit çizilmesini, Bedaş ın arıazalı elektrik direklerini değiştirmesini, yol kenarlarına bitkiler, ağaçlar dikilmesini istedi.

TALEP OLMADAN TAHSİS OLMAZ

Yaşanılır Türkiye, iyi ve çok konuşarak olmaz, icraat ile olur diyen Boran. Şikayet etmek, en demokratik haktır. Tenkittir. Eksikliğe dikkat çekmektir diyor. Kurumları harekete geçirmektir diyor.

İstanbul gibi tarihi, modern şehirde yaşamayı hakkedeceksin diyen Boran şöyle konuştu :

“ Allah buyuruyor.

Kolaylaştırın Zorlaştırmayın. Müjdeleyin Nefret Ettirmeyin.

Hayır İşlerinde Acele Edin !

Hz. Muhammette de, İnsanların Hayırlısı İnsanlara Faydalı Olandır. Diyor.

Her iyilik bir sadakadır. Sadaka İnsanları Belalardan Korur.

Hem bu duyarlılık ile topluma hizmet etmiş olacaksınız. Hem sevap, rahmet kazanacaksınız. Şikayet etsen ne olacak düşüncesi yanlış. Sen vatandaşlık, vergi veren brey olarak ihbarını yap, bir şey olup olmaması önemli değil. Bugün olmazsa yarın olur.

Şikayetlere, eksiklere özen göstermeyen idarecileride bir üst makamlara şikayet edin. Şikayet etmezseniz, bakanlar, genel müdürler, belediye başkanları, kaymakamlar problem  yok sanırlar. Her şey younda derler.”

Resimde Dursun Boran’ın aylardır çukur içinde olan Hasat sokağını astlatma çalışması görülüyor. Her siyasetçi ve milletvekili, belediye başkanı, meclis üyeleri, vergi ve oy verenin aynı duyarlılıkta olması halinde Türkiye modern devlet olur. İBB 6. Yol bakım şefliğine halk teşekkür etti.

Share
3651 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?
kayseri masaj salonu yalova masaj salonu samsun masaj salonu antalya masaj salonu ankara masaj salonu
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri

film izle

bahis siteleri