logo

reklam

Gazeteci Boran mobil ofis jeepini sattı

Gazeteci Dursun BORAN, 21 senedir kullandığı Chrysler marka jeepini geçen hafta sattı. 1997 de aldığı jeepinde, yurt içinden ve dışından binlerce haber geçen BORAN. İstanbul milletvekili adayı olarak 5 seçim çalışması yaptı.

9 aydır Etiler de bir galeride satışa sunulan jeep, koronavirüs salgını nedeniyle, piyasalar da ki durgunluktan geçen hafta yeni sahibini buldu.

GAZ PEDALLARI YENİ ARABA GİBİ TEMİZDİ.

Temizliği ve düzenli yapısı ile tanınan Boran, 21 senedir arabasını her hafta yıkatır. İçini kendi elleri ile temizlerdi. Hijyene önem veren gazeteci, dışarıda arabasının içini sildirmezdi. Her gün gaz ve fren pedallarına 4-5 defa ıslak mendil (kolonyalı mendil) koyardı. Buda pedalların temiz kalmasını sağlıyordu.

EN GÜZEL TEMİZLİK KİRLETMEMEKTİR.

“En güzel temizlik kirletmemektir. Temiz mekanlar bana huzur ve çalışma enerji enerjisi veriyor. Şehirleri ve arabaları temiz tutmak lazım. Malın kıymetini bilmek, israf etmemek. Allah’ın hoşuna gider davranışlardır. Şükürdür” diyen BORAN. Şimdi beyaz BMW ya da LincolnCadillac, jeep almak için araştırma yapıyor.

1 TEK SİGARA İÇİLMEDİ.

İçki ve sigara karşıtı olarak bilinen BORAN’ın arabasında, villasında, hatta bahçesinde sigara içmek yasak. 21 yıl bindiği arabasında bir kişi dahi sigara içmedi. Çünkü BORAN sağlığına dikkat eden, sigaraya karşı, çevreci bir gazeteci.

Her insanın işi yaşama hakkı olduğunu bunun için, çok çalışması ve tasarrufa dikkat etmesi gerektiğini hatırlatan BORAN. Senede 12 bin TL 20 yılda 250 bin TL (40 bin $) sigaraya, bir o kadar içkiye para verenlerin, iyi arabaya binme hakkından vaz geçtiğini söylüyor. Sigara uğruna yakılan paralar ile pek çok kişi ve çiftin güzel arabaya binme imkânı var diyor.

Star TV E. Haber Müdürü Dursun Boran’ın jeepinde portatif masa, yönetmen koltuğu, laptop, mikrofon, 90’lı yıllarda GPRS sonrasında, laptop, internet vardı.

Mobil ofisinde binlerce haber yaptı görüntü geçti. Basın toplantılarına, defilelere, konferanslara, olay yerlerine gitti. Yurt dışından gelen çok sayıda iş adamı, sanatçı, diplomat, siyasetçi dostunu mobil karargâhım dediği, jeepi ile hava alanlarından aldı. Uğurladı.

GEÇEN SENE BEYAZ BMW SİPARİŞİNİ VERDİ.

Geçen yıl Borusan otodan içi dışı beyaz, BMW X1 siparişi veren Boran, elektrikli modelleri beklemeye karar verdiği için, BMW alımını iptal etti.

HİÇ TRAFİK CEZASI YOK

21 senedir kasıtlı ceza yemeyen BORAN. Trafik kurallarına azami derece de uyan şöför. Adeta trafik müfettişi gibi. Trafikde kasıtlı, kural ihlali yapan, trafiği tehlikeye düşüren, yasak park yapan yüzlerce arabayı resimli, videolu 155 Polis ve 153 Jandarmaya ihbar eden  ceza yazdıran duyarlı basın mensubu.

 

Resim’de, BORAN’ın, 22 senedir bindiği geçen hafta satılan 1998 model Chrysler jeepi görülüyor. Temiz ve bakımlı arabayı almak için çok sayıda kişi sırada bekliyordu.

Share
2680 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+10 = ?
kayseri masaj salonu yalova masaj salonu samsun masaj salonu antalya masaj salonu ankara masaj salonu
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri

film izle

bahis siteleri