logo

reklam

Belediyeler İçin Sayıştay Eğitimlerinin İlki Tamamlandı

Türkiye Belediyeler Birliği ile Sayıştay Başkanlığı arasında imzalanan ortak eğitim protokolü kapsamındaki eğitim programının ilki 25-26 Kasım tarihlerinde yapıldı.

 

Türkiye Belediyeler Birliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, eğitimin açılışında insan kaynağını doğru yönetmek, planlama ve bilgiyi kullanmanın önemine değinerek Türkiye’nin en kıymetli kurumlarından biri olarak nitelendirdiği Sayıştay Başkanlığı ile işbirliği yapmaktan memnuniyet duyduğunu kaydetti. Protokol kapsamında verilecek eğitimleri çok önemsediğini belirten Şahin, bundan sonraki süreçte de ihtiyaç duyulduğu takdirde TBB olarak eğiticilerin eğitimi ya da bölgesel eğitimler gibi eğitimlerin çeşitlendirilebileceğini belirtti. Şahin, eğitimler vesilesiyle Sayıştay’ın bakış açısını belediyelere kazandırıldığı zaman toplumda güvenin, bereketin, işbirliğinin tesis edileceğine inandığını sözlerine ekledi.

 

Açılışın ardından Sayıştay Üyesi Fikret Göçer tarafından katılımcılara 5018 sayılı Kamu Mali Yönetim ve Kontrol Kanunu, Sayıştay Kanunu ve Sayıştay-Belediye İlişkisi ve Kamu Zararı konuları hakkında bilgiler aktarıldı.

 

Eğitimlerin ikincisi ise 09-10 Ocak 2021 tarihlerinde yapılacak. 1000 kişiyle sınırlı tutulan Sayıştay eğitimleri için başvurular devam ediyor.

Share
3905 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?
kayseri masaj salonu yalova masaj salonu samsun masaj salonu antalya masaj salonu ankara masaj salonu
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri

film izle

404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.