logo

reklam

Başkan Şahin Çevre Teknolojileri Fuarı’na Katıldı

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, ENTEC Fuarı’nın açılışında yaptığı konuşmada çevresel ve insani kalkınmanın gerekliliğine dikkati çekti.

Çevre teknolojileri ve sıfır atık alanında düzenlenen ENTECH – Çevre Teknolojileri, Geri Dönüşüm ve Sıfır Atık Fuarı, Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) Başkanı Fatma Şahin’in katıldığı resmi açılış töreniyle başladı. Fuar kapsamında ayrıca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığının destekleriyle Sıfır Atık Forumu da düzenlendi. Forum kapsamında gerçekleştirilen ve moderatörlüğünü TBB Genel Sekreter Yardımcısı Ramazan Özcan Yıldırım’ın üstlendiği Başkanlar Oturumu’nda ise belediye başkanları sıfır atıkla ilgili hayata geçirdikleri proje ve uygulamalarını paylaştı.

Şahin:“Çevreye yatırım zorunlu hale geldi”

Dünya toplumlarının pandemiye kadar çevre konusunun önemini bir türlü anlayamadığını belirten Şahin, günümüzde çevre konusunun yükselen bir değer haline geldiğine değinerek; “Ancak ne yazık ki; bunun ne anlam ifade ettiğini pandemiye kadar anlayamadık. Haliyle dünya toplumları olarak da gerekeni yapamadık. Teknoloji çağının yüksek olduğu bir zamanda bile pandeminin iki yılda hayatımızı ne şekilde etkilediğine birlikte şahit olduk. Çevresel ve insanı kalkınmanın ne denli önemli olduğunu yakından hissettik. Artık yapmamız gerekeni biliyoruz. Çevreye yatırım zorunlu hale geldi. Çevreyi, havayı, suyu yani ekosistemi korumamız lazım” şeklinde konuştu. Sıfır Atık Forumu’nda yeni dünyanın anahtar kodlarını tüm dünyaya açıklayacaklarını kaydeden Şahin, “Bu kodlarla Anadolu’daki her şehrimizi hazır hale getirecek, rekabet edebilir bir güce kavuşturacağız. Belediyeler olarak insanlarımızın yaşam kalitesini arttırmak için var gücümüzle çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Share
1616 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+1 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri