logo

reklam

Başkan Şahin 4. Antarktika Ulusal Bilim Seferi’ne Katılıyor

Türkiye Belediyeler Birliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Antarktika yolculuğunda Şili’nin Puerto Williams şehrinde bir mesaj yayınladı. Mesajda bilim için önemli çalışmalar yapılacağını vurguladı. Başkan Şahin, Türkiye’nin en büyük bilim merkezinin TÜBİTAK tarafından Gaziantep’te yapılacağının ifade etti.

 

ANTARKTİKA BİLİM SEFERİ SONUÇLARI TEKNOFEST 2020 GAZİANTEP’TE AÇIKLANACAK

 

Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı unvanıyla 4’üncü Ulusal Antarktika Bilim Seferi ekibine katılan Başkan Şahin yolculukta Şili Puerto Williams’da bilim ekibinin lideri Doç. Dr. Burcu Özsoy’la beraber bir mesaj yayınladı. Şahin, bilim camiasında heyecanla beklenen bilim insanlarının Antarktika’da yapacağı çalışmaların sonuçlarının Teknofest 2020 Gaziantep’te yayınlanacağını belirtti.

 

BAŞKAN FATMA ŞAHİN, 14 ŞUBAT CUMA GÜNÜ TÜRKİYE’YE DÖNECEK

 

Başkan Fatma Şahin, Puerto Williams’dan gönderdiği video mesajda TBB olarak çalışmaları yürütülen “akıllı şehirler” çalışmalarından da bahsederek, “Antartika yolunda, bilim insanlarını buraya yollamak için buradayız. Cumhurbaşkanlığı’nın liderliğinde, akıllı ulaşım, akıllı çevre diyoruz. Bu yıl Teknofest Gaziantep’te. Ayrıca bu yolculuğun ve çalışmaların önemli bir belgeseli çekiliyor. Bu belgesel Teknofest Gaziantep’te gösterilecek. Bu bilim yolculuğu, bilim insanlarının sonuçları, çevreyle, küresel ısınmayla ilgili birçok projenin sonuçları Teknofest’te açıklanacak” dedi. Başkan Şahin, bilim ekibini King George Adası’ndan uğurladıktan sonra 14 Şubat Cuma günü Türkiye’ye dönecek.

Share
1085 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+3 = ?
kayseri masaj salonu yalova masaj salonu samsun masaj salonu antalya masaj salonu ankara masaj salonu
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri

film izle

Gaziantep escort sms onay Betboo yeni giriş