logo

reklam

Alkent de kamu yollarına bariyer kararı alanların belgesi çıktı

İstanbul B.Çekmece İlçesi Alkent 2000 Mahallesi Çamlıca Bulvarında, 25 civarında kamuya terk yollara, kaçak, kanunsuz, bariyer, bekçi kulübeleri, kameralar koymak için 8 kişinin aldığı kararın toplantı tutanağı ortaya çıktı. Alınan bu kararın, kanunsuz olduğu ve kamu yolarını gasp anlamı taşıdığı hukukçularca açıklandı.

Alkent 2000 sitesi 1987 de 7 Tepe ve Çamlıca diye 2 kısımdan oluşan bir yerleşim yeri iken B.Çekmece Belediye Meclisinin 24.10.2000 gün ve 9 sayılı kararıyla MA H A L L E yapıldı.

3 Haziran 2001 Pazar yapılan seçimle bu işlem tamamlandı. Mahalle muhtarı seçildi. Böylece site yönetimi, yönetim planı, işletme projesi tüm yönleriyle hükümsüz kaldı. Buna rağmen 19 senedir Mahalleyi site gibi göstermeye çalışan bir gurup, kamuya terk cadde ve sokakların girişlerine, kanunusuz, kaçak, imar kanununa aykırı bariyer, özel güvenlik kulubeleri, kasisler, özel güvenlikler, kameralar koydular. 3 milyon dolar civarında 2010 yılında para harcadılar.

AKIL HOCALARI CHP Lİ B.ÇEKMECE BELEDİYE BAŞKANI HASAN AKGÜN

Bu gerçekler varken, 2008 yılına kadar mahallenin 5 ayrı girişinde, 7 Tepe ve Çamlıca Bulvarları dahil bariyer, OGS cihazları, özel güvenlikler, kameralar vardı. Mahalle sakini gazeteci Dursun BORAN. İçişleri Bakanlığı ve Kaymakamlığa yazarak, mahalleyi site gibi gösteren, girişlerde ki bariyerler, ogs sistemleri, bekci kulubeerinin derhal sökülmesini, halkın devlet yolunu kullanmakta tereddüt yaşadığını söyledi.

Kaymakam ilçe belediyesine talimat yazdı. Derhal mahalle girişlerinde ki bariyerleri, ogs tabela ve sistemlerini sökün dedi. 1 hafta içinde bariyerler sökülüp çöpe atıldı. Bariyerleri kaldırmak istemeyen, senelerdir suça seyirci kalan Hasan Akgün, bariyerler halkın isteği ile yapıldı, dedi ama kaymakam direndi bariyerler kırılıp atıldı.

BU DEFA ARA SOKAKLARA SARKTILAR !

Bariyerler kaldırılınca, mahalle sakinleri aidat ödemedi. Sitede değil. Mahallede oturduklarını öğrenen vatandaşlar şok yaşadılar. Tekrar aidat adı altında haraç toplamak için, sözde çamlıca sitesinin o zaman ki sözde başkanı Cem Altan, üyeler : Mustafa Koldamca, C. Harun Ünlü, Abubekir Yekeler, Ömer Kuru, Atilla Mermer, Ahmet E. Över, Erhan Yıldırım, 17 Ağustos 2010 saat 20.00 de toplanıp 25 kamuya terk sokakların girişine bariyer, özel güvenlik, kaçak bekçi kulübeleri, güvenlik kameraları koymak için kanunsuz karar almışlar.

2010 dan beri, CHP li belediye başkanı Hasan Akgün’ün , göz yummasıyla 19 senedir devlet yolları gasp altında ! Defalarca şikayete rağmen, bariyerler sökülmedi. Geçen hafta bakanlığa yapılan şikayet ile, yeniden bariyerlerin sökülmesi, yollara tecavüzün önlenmesi istendi.

 

Bu işe 3 milyon dolar harcamışlar. Bu kanunsuz işlere yapılan harcamalar içinde, aidat adı altında cebren, icra davası baskıları ile para toplamışlar!

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve evleri yapan Alarko firmasıda, tüm yolların kamuya terk edildiğini yazdı.

Kendine site yönetimi diyenlerden Mustafa Koldamca, Dr. Figen İnci, İbrahim Nalbant, M. Emin Dana, Arzu Ünlü, Sıddıka Şenel, Şükrü Gürsoy,2014/ 17667 soruşturma nolu dosyada dolandırıcılıkdan ifade verirken,  Alkent 2000 Mahallesinde sokakların Bedaşca ücretsiz aydınlatıldığını, Güvenlik hizmetinin Kollukca sağlandığını, Temizlik hizmetinin belediyece karşılandığını zapta geçirmiş. 

https://www.turkhabergazetesi.com/guncel/mustafa-koldamcanin-ifadesi-cikti-ortaya/15680

Yine eski başkanlardan Burak Dalgıç,  üyeler Metin Korkmaz, Orkun Altınbaş, İbrahim Nalbant, Dr. Figen İnci, Numan Altın  2014/33538 soruşturma nolu suç duyurusunda sanık olarak 22.10.2014 de verdiği ifadede. Güvenlik hizmetinin polis tarafından sağlandığı, temizlik hizmetinin belediyece karşılandığı, sokakların Bedaş hizmeti olarak ücretsiz aydınlatıldığı itiraf ediliyor.

https://www.turkhabergazetesi.com/guncel/burak-dalgic-savcilik-ifadesinde-itiraf-etti/15953

B. ÇEKMECE BELEDİYESİ HAFTANIN 6 GÜNÜ ÇÖP TOPLUYORUZ!

Belediye Başkanı Hasan Akgün adına B.Çekmece 1. Sulh Hukuk Mahkemesinde görülen 2013- 551 E. aidat davasında mahkemeye 17 Ağustos 2018 tarih 2018/86747-2 sayılı , Başkan Yardımcısı Başak Sancar imzalı resmi yazı gönderildi. Yazı da şöyle diyor:

 

“ Alkent 2000 Mahallesi Çamlıca ve 7 Tepe Bulvarı ile buradaki tüm cadde ve sokakların çöpleri haftanın 6 günü Belediyemizce toplanmaktadır.

Sözde çamlıca sitesi yönetimi ile aramızda kamuya ait yerlerin çöp toplama işinin yönetimce yapıldığına dair anlaşma yoktur !”

B.Çekmece Emniyet Müdürlüğüde 24 saat, 365 gün mahallede güvenliği sağladıklarını, Bedaş da tüm cadde ve sokakların aydınlatmasını parasız yaptığını yazmış.

NEYE AİDAT ÖDEYECEĞİM ?

Gazeteci Dursun Boran şöyle dedi :

Bağımsız parsel üzerine kurulu 2 katlı villaların elektrik, su, doğalgaz saatleri bağımsız, bahcıvanları ayrı. Çöpleri Belediyenin topluyor. Asayişi Polisin sağlamasına, kamuya terk sokakları Bedaş ın ücretsiz aydınlatmasına rağmen 295 kişiden sözde site yönetimi her ay villa başı. 3.800 – 3.900 arası TL ( bin dolar ) senede 40 bin TL ( 12 bin dolar ) Yılda toplam 6 – 7 milyon TL sözde aidat adı altında zorla para topluyorlar.

https://www.turkhabergazetesi.com/guncel/belediye-haftada-6-gun-cop-topluyoruz/13524

Yönetim planı imzalamayanı bağlamaz.

Yargıtay 12. Hukuk Dairesi 20.04.2001 tarihli E. 2001/5799 – K. 2001/6811 kararında, Bir Çok Parsel Üzerine Kurulu Sitede – yönetim planını İmzalamayan Kat Malikini Bağlamayacağına hükmetti.

https://www.turkhabergazetesi.com/guncel/yonetim-plani-imzalamayani-baglamaz/16071

Birden fazla parsel üzerine kurulu yerde KMK olmaz

YARGITAY 3. HUKUK DAİRESİ : Birden fazla parsel üzerine kurulu yerde KMK olmaz dedi. Yargıtay 3. Hukuk Dairesi (HD) 31 Ocak 2005 tarihli 2004/14834 E. 2005/408 K. Sayılı kararında, birden fazla parsel üzerine kurulu yerde KMK ( Kat mülkiyeti kanunu olmaz ) diyor. İstanbul Alkent 2000 de böylece yönetim, yönetim planı, işletme projesi, başkan, aidat olmaz demek.. 

Yargıtay 18. Hukuk yönetim planı kararı

Yüzbinlerce aidat mağdurunu ilgilendiren bu karar ile binlerce sulh ve asliye hukuk mahkemelerinde görülen dava etkilenecek. Yargıtay 18. Hukukda diğer 12. Daire gibi yönetim planı sözleşme niteliğinde olabilmesi için kişinin onu imzalamış olması gerektiğine hükmetmiş. Yönetim planı imzalamayanı bağlamıyor.

https://www.turkhabergazetesi.com/guncel/birden-fazla-parsel-uzerine-kurulu-yerde-kmk-olmaz/16073

 

HUKUK GENEL KURULU KARARI KESİN !!

 

Yargıtay Hukuk Genel Kurulu 2013-18-362 E. 2013-1528 K. 06.11.2013 tarihli ilamının da Alkent de Toplu yapıya geçilmemiş. Birden çok parselde kurulu yerde Kat Mülkiyeti Kanunu olmaz dedi.

Alkent 2000 Mahallesi’nde toplu yapıya geçilmediği, geçilmesinin mümkün olmadığına hükmetti! Hukuk Genel Kurulu birden çok parsel üzerine kurulu yerde, Kat Mülkiyeti Olmaz dedi.  Bu demek ki, toplu yapıya geçilmeyen yerde, yönetim planı, işletme projesi, ortak gider, aidat, yönetici, yönetim olmaz. Sıfatı olmayan kişilerde, icra takibi yapamaz, hak iddia edip dava açamaz. Yaparsa, dolandırıcılık suçu işlerler.

Share
634 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+4 = ?
kayseri masaj salonu yalova masaj salonu samsun masaj salonu antalya masaj salonu ankara masaj salonu
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri

film izle

bahis siteleri