logo

reklam

Alkent 2000 de toplu yapıya geçilmemiş, geçilmez!

Yargıtay Hukuk Genel Kurulu 2013-18-362 E. 2013-1528 K. ilamının da Toplu yapıya geçilmemiş. Birden çok parselde kurulu yerde Kat Mülkiyeti Kanunu olmaz dedi. Bu demek ki, toplu yapıya geçilmeyen yerde, yönetim planı, işletme projesi, ortak gider, aidat, yönetici, yönetim olmaz.

Yargıtay’ın 2 daireside Alkent 2000 MAHALLE DEDİ.

Gazeteci. Dursun BORAN, milyon dolarlık aidat vurgununda yeni belgeleri açıklamaya devam ediyor. Yargıtay 3 Hukuk Dairesi 2010 da verdiği kararda Alkent 2000 site değil MAHALLE dedi. Toplu yapıya geçilmemiş dedi. 2018 de Yargıtay 20. Hukuk Dairesi aynı kararı verdi. Alkent 2000 site değil. MAHALLE. Peki kim 18 senedir hangi sıfat ve yetki ile, her yıl 14 trilyon TL topladı? Bu trilyonlardan kim pay aldı ?

Yukarda ki linkde Yargıtay 3. Hukuk Dairesi 17 Haziran 2010 tarihli oybirliğiyle şu kararı verdi:

“Birden çok parselde kurulu sitede, toplu yapı uygulamasına da geçilmemiş olduğundan Kat Mülkiyeti Kanunu uygulanamaz. İhtilafın çözümü genel hükümlere tabidir. “

Bu itibarla yukarıda açıklanan esaslar gözönünde tutulmaksızın yazılı şekilde hüküm tesisi isabetsiz, temyiz itirazları bu nedenlerle yerinde olduğundan kabulü ile hükmün HUMK nun 428. maddesi gereğince BOZULMASINA ve peşin alınan temyiz harcının istek halinde temyiz edene ( Dursun Boran ‘a ) iadesine 17.06.2010 tarihinde OY BİRLİĞİYLE karar verildi.

Başkan: Dr. Alatay ÖZDEMİR. Üyeler: Ayşe Özçelik, Nurten Abacı Utku, Hüdaverdi Coşkun, Filiz Pınarcı.

Dursun Boran 2004 de aidatlarla ilgili dava açmış, aradan geçen 4 sene sonra, gizlenen Alkent 2000’in Mahalle olduğu, yollarının 1993 de kamuya terk edildiği, çöplerin belediyece toplandığı, asayişin polşs tarafından sağlandığı belgelerine ulaşmıştı.

Bu belgeleri Sulh Hukuk Mahkemesine sunan Boran, davayı her ne kadar aidatların düşürülmesi için açtımsada, aradan geçen 4 sene sonunda dava konusu yerin site değil, mahalle olduğunu belgeledim. Benden zorla alınan 35 bin tl. avansın kanuni faiziyle tarafıma geri ödenmesine, dava ekonomisi ve islahı göz önüne alınarak karar verilmesin dedi.

Şimdi Yargıtay içtihadı ve yeni belgelerle delilleri güçlenen Dursun Boran’ın davayı kazanıp kendinden haksız yere zorla alınan 35 bin TL yi kanuni faziziyle birlikte geri alacak. Mahalli mahkemenin Red kararını mahalle sakinlerine dağıtıp, insanları aidat ödemeye zorlayanlar bakalım Yargıtay kararınıda dağıtıp, “Pardon sizden senelerdir hukuksuz para almışız, bizim para toplamaya yetkimiz yokmuş” diyecek mi?

Boşu boşuna insanlar hakkında yetkileri yokken icra davaları açan, insanların evine haciz baskınları yaptırıp terör estirenler, şimdi savcılık ve mahkelerde hesap verecekler..

SENE 2018.. YARGITAY 20. HUKUK DAİRESİ. SİZ SİTE DEĞİL. MAHALLESİNİZ DEDİ.

http://www.turkhabergazetesi.com/haber/av-yuzgulec-alkent-2000-de-dursun-boran-kazandi-konu-kapandi/13935

YARGITAY 20. HUKUK SİTE YOK. AİDAT OLMAZ DİYOR.

Ankara’da ki Yargıtay 20 . Hukuk Dairesi 1 ay önce kesin karar verdi. Alkent 2000 sözde çamlıca sitesinde Toplu Yapıya Geçilmedi dedi.

Bu demektir ki, bir yönetim, yönetici, işletme projesi, yönetim planı olmaz.

Dolayısıyla kimse villa başı ayda bin dolar, senede 12 bin dolar Toplamda 6 milyon dolar civarında para toplayamaz. Toplarsa dolandırıcılık suçu işler, Tutuklanır.

Geriye dönük aidat alacaklarının alınması için davalar gelmeye başladı. Alkent 2000 de oturan vatandaşlar, madem dolandırılmışız, mahalleye site diyip zorla soyulmuşuz, son 18 senede 216 bin dolar ( 2 trilyon TL. iki ev 2 jeep parası ) hileyle alınmış bunu geri istiyoruz.

Başkan Rıza Sarıtaş başkanlığında toplanan üyeler Murtaza Dolu, Ulvi Yüksel, Mehmet Boran, Ümran.Görmez 17. 04. 2017 de 2017/3285 E. 2017/3253 K. ile karar verdi. Yetkili mahkeme Asliye Hukuk. Mahkemenin davayı reddetmesi yanlış. Davalı ( çamlıca sitesi ) Toplu Yapıya Geçmemiş.

Avukat Karar Düzeltme yaptı. Yanlış karar verdiniz. Toplu yapıya geçtik dedi (!) Bir dizide Yargıtay üyelerine “ ağır ithamlarda bulundu”

YARGITAY 20. HD 2. DEFA REDDETTİ.

Karar Düzeltme talebinide reddeden 20. Hukuk Dairesi (HD) 2017/8355 E. 2018/1775 K. ile 13 Mart 2018 de başkan Rıza Sarıtaş , üyeler Murtaza Dolu , Mehmet Erdoğan, Yakup Ata, Mehmet Boran dan oluşan heyet şu hükmü verdi :

“ Mahkemece manevi tazminat davasında verilen görevsizlik kararının temyiz incelenmesi üzerine bozulmasına karar verilmiştir.

HUMK 440/III fıkrasının 3 numaralı bendine göre;Yargıtayın görevsizlik, yetkisizlik, hakimin reddi, dava veya karşılık davanın açılmamış sayılması birleştirilmesi ve merci belirtilmesi kararları hakkında karar düzeltmesi YOLUNA GİDİLEMEZ !

Yukarda açıklanan nedenlerle karar düzeltme dilekçesinin REDDİNE, karar düzeltme harcının istek halinde 13.03.2018 de oy birliğiyle karar verildi. “

MAHALLE HAKKINDA BİLGİ.

Alkent 2000 sitesi 1987 de 7 Tepe ve Çamlıca diye 2 kısımdan oluşan bir yerleşim yeri iken B.Çekmece Belediye Meclisinin 24.10.2000 gün ve 9 sayılı kararıyla MA H A L L E yapıldı.

3 Haziran 2001 Pazar yapılan seçimle bu işlem tamamlandı. Mahalle muhtarı seçildi. Böylece site yönetimi, yönetim planı, işletme projesi tüm yönleriyle hükümsüz kaldı.

Yeni yönetime, yönetim planına ihtiyaç yoktur.

Sözde Çamlıca ve 7 Tepe siteleride, MAHALLE olmadan önce var olan oluşumlardı. MAHALLE olduktan sonra, kurulan siteler değiller.

Kimse aidat ödemesin. Zararına çalışan 20-25 kişinin faydalandığı, yüzlerce insanın masrafına ortak olmaya zorlandığı sosyal tesisler satıldın.

NEYE AİDAT ÖDEYECEĞİM ?

Gazeteci Dursun Boran şöyle dedi :

Bağımsız parsel üzerine kurulu 2 katlı villaların elektrik, su, doğalgAaz saatleri bağımsız, bahcıvanları ayrı. Çöpleri Belediyenin topluyor. Asayişi Polisin sağlamasına, kamuya terk sokakları Bedaş ın ücretsiz aydınlatmasına rağmen 295 kişiden sözde site yönetimi her ay villa başı. 3.800 – 5.900 arası TL ( bin dolar ) senede 40 bin TL ( 12 bin dolar ) Yılda toplam 6 – 7 milyon TL sözde aidat adı altında zorla para topluyorlar. 

Share
1600 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+10 = ?
kayseri masaj salonu yalova masaj salonu samsun masaj salonu antalya masaj salonu ankara masaj salonu
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri

film izle

Gaziantep escort sms onay Betboo yeni giriş