logo

reklam

Aidat davaları düşmeye başladı. Milyonları ilgilendiriyor

Sulh Hukuk Mahkemesine, Yargıtay Hukuk Genel Kurulu Kararını sunan Dursun Boran. Onlarca sözde aidat davasının reddedilmesini sağladı. YHGK birden çok parsel üzerine kurulu yerde toplu yapı ve kat mülkiyeti olmaz diyor. Dolayısıyla aidat, yönetim planı, yönetim, işletme projesi olmaz.

06.11.2013 tarihli Yargıtay Hukuk Genel Kurulu 2013-18-362 E. 2013-1528 K. ilamının da, Birden çok parselde kurulu yerde Kat Mülkiyeti Kanunu olmaz dedi. Bu demek ki, toplu yapıya geçilmeyen yerde, kat mülkiyeti kanunu olmaz. Yani, yönetim planı, işletme projesi, ortak gider, aidat, yönetici, yönetim olmaz.

 

3 sayfalık bu kararı Büyükçekmece 1,2,3,4. Sulh Hukuk Mahkemelerinde  ki uyduruk itirazın iptali davalarına sunan gazeteci Dursun BORAN. Onlarca hukuka, ahlaka aykırı açılmış aidat davalarının iptalini sağladı.

Yakında, Yargıtay Hukuk Genel Kurulu kararının, sunulduğu tüm aidat davaları reddedilecek.

HAKİM ÖZGE  KAYAKUZGUN ARTIK YANLIŞ KARAR VEREMİCEK!

B.Çekmece 1. Sulh Hukuk Mahkemesi hakimi Özge Kayakuzgun. 26 Haziran 2019 saat 11.20 deki davacısı sözde çamlıca sitesi. Davalısı Dursun Boran olan 2018-325 E. Duruşmanın 3. Celsesinde Boran’ın verdiği Y.Hukuk Genel Kurulu Kararını alınca, bir önceki davada yanlış karar verdiğini gördü.

Çünkü hakim, 13 Mart 2019 da 2018-924 E. İtirazın iptali davasını hukuka, Yargıtay Hukuk Genel Kurulu kararına aykırı şekilde kabul etmiş. Birde yüzde 20 icra inkar tazminatına karar vermişti (!) Boran bu davayı temyiz etti. Çünkü bu karar verilen davaya YHGK kararını sunmamıştı henüz !

YHGK kararını sunan BORAN, bu karara göre, derhal davaları reddetmeniz lazım. Karşı taraf yok hükmünde. Toplu yapıya geçilmemiş, Kat Mülkiyeti Kanunu yok. Bunlar yoksa, aidat yok! Yönetim yok! Yönetim planı yok, dedi.

SİTE DENEN YERDE, TÜM YOLLAR KAMU MALI !

Site olan yerde kamu yolu geçmez. Kamu yollarına konan kaçak bariyerler, bekçi kulübeleri yıkılacak çöp olacak. Kim para ödediyse derdine yansın. Geri almak için sözde yönetimleri, başkanları dava etsinler.

Resim’de, Gazeteci. Dursun BORAN ‘ın, B.Çekmece 1. ve diğer Sulh Hukuk Mahkemelerine sunulan YHGK ( Yargıtay Hukuk Genel Kurulu ) kararı görülüyor.

 

Share
533 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?
kayseri masaj salonu yalova masaj salonu samsun masaj salonu antalya masaj salonu ankara masaj salonu
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri

film izle

bahis siteleri