logo

reklam

Ağrı Valisi: PKK Hem Kürt, Hem de Türk Düşmanıdır

13007c60-73dc-11e5-88f8-27d3dbc79659

Ağrı’da yapımı tamamlanan 8 derslikli Spor Lisesi, 16 derslikli Güzel Sanatlar Lisesi ile 200 kişilik öğrenci pansiyonu hizmete açıldı. Törende konuşan Vali, PKK’ya verdi veriştirdi.

Ağrı Valisi: PKK Hem Kürt, Hem de Türk Düşmanıdır

Ağrı Valisi Musa Işın, birilerinin fakir fukaranın çocuklarını dağa gönderdiğini, kendi çocuklarını ise İstanbul, Ankara, Avrupa ve Amerika‘da en güzel şekilde okuttuklarını belirterek, “Geçen Ramazan ayında Anadolu Lisesinden 2 kız çocuğu dağa götürüldü. Babaları geldi perişan. Üniversitede iki sene sonra öğretmen olarak çıkacak olan 10 kişiyi götürdüler dağa. İki yıl sonra öğretmen olacak bunlar. Hayatlarını kurtaracaklar, insanca yaşayacaklar. PKK, hem Kürt hem de Türk düşmanıdır” dedi.

“GELECEĞİNİZİ KAZANMANIN EŞİĞİNDESİNİZ”

Ağrı‘da yapımı tamamlanan 8 derslikli Spor Lisesi, 16 derslikli Güzel Sanatlar Lisesi ile 200 kişilik öğrenci pansiyonu hizmete açıldı. Güzel Sanatlar Lisesi konferans salonunda düzenlenen açılış töreninde konuşan Ağrı Valisi Musa Işın, 8 derslikli Spor Lisesinde fizik, kimya ve biyoloji laboratuvarı ile 16 derslikli Güzel Sanatlar Lisesinde 395 kişilik konferans salonu, 7 resim atölyesi, 46 kişilik bireysel çalışma odası ve 200 kişilik öğrenci pansiyonu ile muhteşem bir kampüsün kente kazandırıldığını söyledi. Öğrencilere seslenen Vali Işın, “Değerli çocuklar, geleceğinizi kazanmanın eşiğindesiniz. Geleceğinizi bugün kazanacaksınız. Hiçbir macera, hiçbir ütopya, hiçbir hayalperestlik sizin şu anki durumunuzdan daha iyi bir yere sizi getiremez” dedi.

GENÇLERE ÇOK KRİTİK MESAJLAR

Öğrencilere tavsiyelerde bulunan Vali Işın, şunları söyledi: “Sakın ola hayatınızı, gençliğinizi kötü insanların emellerine alet etmeyin. Bakın 14, 15, 17 yaşında çocuklar gelip teslim oluyor. ‘Gidin adam öldürün’ diye kendi boylarından yüksek silah ellerine veriliyor. 14 yaşındaki çocuk silah kullanır mı? İşte vicdansızlık, izansızlık, akılsızlık, beyinsizlik ve insansızlık budur. Başka hiçbir şey değildir. Siz çocuklarınızı yaşatmaya çalışın. Çocuklar, siz yaşamaya çalışın, ölmeye çalışmayın. Ölmek, yok olmak çok kolaydır. Sizi birileri öldürmek isteyebilir. Onlara kesinlikle kendinizi kullandırtmayın, onlara fırsat vermeyin. Çok yetiyorsa kendi çocuklarını göndersinler.”

“GELECEK YİNE KÜRT’Ü ÖLDÜRECEK”

Birilerinin fakir fukaranın çocuklarını dağa gönderdiğini, kendi çocuklarını ise İstanbul,Ankara, Avrupa ve Amerika‘da en güzel şekilde okuttuklarını dile getiren Vali Işın, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Gelecek yine Kürt’ü öldürecek. Kürt’ün arabasını yakacak, Kürt’ün malını yiyecek, Kürt’ü dağa götürecek, haraç kesecek, her türlü ihaneti yapacak ondan sonra da ‘ben sizin için çalışıyorum’ diyecek. Tamamen yalan.”

“KÜRT’ÜN EN BÜYÜK DÜŞMANI PKK

Kürt’ün en büyük düşmanının PKK olduğunu ifade eden Vali Işın, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bütün bu olumsuzlukları oluşturan onlar değil mi? Ağrı‘nın huzurunu bozan onlar değil mi? Burayı açıkça söylüyorum pilot bölge seçtiler. Ağrı‘yı geleneklerine, inançlarına bağlı, mütedeyyin, kendi halinde yaşayan, çocuklarına gelecek hazırlayan, kendi halinde bir halk iken iki yıl içerisinde bu halk üzerinde çok büyük bir oyun oynanmaktadır. Burayı huzursuz ettiklerini ve araçların yakıldığını biliyorsunuz. Daha 2-3 ay önce insanların dağa götürülüp haraç kesildiğini, şehir merkezinde adamın katledildiğini biliyorsunuz. Eleşkirt‘te hem adamın arabasını yakıp hem de dağa götürülüp 250 bin lira alındığını biliyorsunuz. Peki, bu nasıl halk sevdasıdır. Bu nasıl Kürtlüktür. Bu Kürt düşmanlığıdır. Biz istiyoruz ki insanlarımız yaşasın, çocuklarımız okusun ve gelecek temin etsin. Onlar istiyor ki çocuklar götürülsün dağda insanları öldürsünler.”

“ALLAH’TAN KORKSANIZ BUNU YAPMAZSINIZ”

Çok sayıda çocuk ve genci dağa götürdüklerini anımsatan Vali Işın, şöyle konuştu:

“Geçen Ramazan ayında Anadolu Lisesinden 2 kız çocuğu dağa götürüldü. Babaları geldi perişan. İki kız çocuğu, Allah’tan korkmaz mısın? Zaten Allah’tan korksanız bunu yapmazsınız. Üniversitede iki sene sonra öğretmen olarak çıkacak olan 10 kişiyi götürdüler dağa. İki yıl sonra öğretmen olacak bunlar. Hayatlarını kurtaracaklar, insanca yaşayacaklar. Niye götürüyorsunuz bunları? Bütün bunları dikkate aldığımızda sizi temin ederim ki PKK hem Kürt hem de Türk düşmanıdır. Tamamen sizin tabir ettiğiniz başka ülkelerin adına çalışan bir terör örgütüdür. Başka hiçbir şey değildir. Bugün dağda olmanın hiçbir gerekçesi yoktur. Birisi kalksın desin ki bizim haklarımız eksiktir, bize şu verilmiyor. Bugün Türk neye sahipse Kürt de ona sahiptir. Kürt neye sahipse Türk de Arap da ona sahiptir. Hiçbir eksiklik yoktur. Bir şey varsa demokratik zeminlerde her şey söylenebilecek durumdadır.”

“TERÖR TEMİZLENMEDEN BURAYA YATIRIM GELMEZ”

Bölge ve Ağrı üzerinde oynanan oyunu deşifre etmek zorunda olduğunu vurgulayan Vali Işın, “Buraya huzur gelmeden, terörden temizlenmeden yatırım gelmez. Bakın oteller boş. Her şey birbirini etkiliyor. Esnaf alacağını alamıyor, borcunu ödeyemiyor. Mal siparişi veriyor, araç buraya gelmiyor. Neden? Bunların yüzünden. Peki siz kime hizmet ediyorsunuz. Siz bu halka zulüm, düşmanlık ediyorsunuz. Ekmeğine, namusuna, canına göz dikmişsiniz” ifadelerini kullandı.

“BU ÜLKEYE İHANET EDENLERE PRİM VERMEYECEĞİZ”

Terör örgütü PKK‘nın bütün yaptıklarının insanlık dışı olduğunu anlatan Vali Işın, sözlerine şöyle devam etti: “Bir tek hayırlı bir iş yaptıklarını, insanlık adına bir meziyetlerini birisi kalksın bana söylesin. Bugünlerde de işte içeride ve dışarıda ne kadar şer odakları varsa hepsi birleşmişler. Türkiye‘yi Suriye‘ye çevirmeye çalışıyorlar. Biz bunları söylemeyecek miyiz, görmeyecek miyiz? Birçok insanla konuşuyorum. Daha geçen gün Afganistan‘dan 250 kişi buraya geldi. Bazı insanlar bana diyor ki bunlar buraya geliyor, biz nereye gideceğiz. Bu ülke hepimizin. Bu ülkeden başka gidilecek başka bir yer yok. Türkiye‘yi deSuriye‘ye, Irak‘a çevirip diyorlar ki, bu bölgede hiçbir Müslüman toplumunda huzur ve sükunet olmasın. Vuralım, ezelim, sömürelim. Bu ülkeye ihanet edenlere biz pirim vermeyeceğiz. Aynı kazana koysanız birlikte pişmeyecek olan ne kadar içeride ve dışarıda şer odağı varsa hepsi birleşmiş. Ama biz şuna inanıyoruz ki bu millet Türkü, Kürdü, Çerkezi ile asil, aziz bir millettir. Mukaddes topraklarda yaşıyoruz hepimiz. Doğu da, batı da, Orta Anadolu’da da her yerde şehit kanı vardır.”

“ALLAH MEMLEKETİMİZE ZEVAL VERMESİN”

Ankara‘daki menfur saldırıya da değinen Vali Işın, şunları söyledi: “Türkiye’yi kargaşaya sürükleyip, iç çatışmaya sürükleyip başka ülkelere, Suriye, Irak şuna buna benzetmektir. Zaten söyleniyor, kimlerin kimlerle işbirliği yaptığı. PKK, İŞID şunlar bunlar birlikte katliam yapıyor. Ondan sonra algı operasyonu yapıp efendim şunlar yaptı, bunlar yaptı deyip milleti bir birine kırdırmaya çalışıyorlar. Milletinin kanının üzerinden masum insanları öldürerek istikbal temin etmeye çalışıyorlar. Allah memleketimize zeval vermesin. Dirlik ve birliğimizi muhafaza etsin. Biz sevgiye muhtacız, sevgi vermek zorundayız. Sevginin olduğu yerde kin ve nefrete yer yoktur. Biz muhabbetle elimizi herkese uzatacağız. Kin ve nefret tohumunu ekmeye değil. Onu herkes yapabilir çok kolay bir şekilde. Önemli olan insanlık gereği olarak şefkat, merhamet ve sevgi elini herkese uzatmak, herkesi kucaklamak, herkesi sevmek. Biz Yaradan’dan dolayı yaratılanı seviyoruz. Irkı, dili, dini, mezhebi, meşrebi ne olursa olsun.”

“GENÇLERİMİZ İÇİN, KADINLARIMIZ İÇİN.. İNŞALLAH O GÜNLERİ GÖRECEĞİZ”

Türkiye‘yi karıştırmak, fakirleştirmek, yoksullaştırmak, güçlü egemenlere peşkeş çekmek isteyenler olduğunu anlatan Işın, şöyle konuştu: “Suriye’de olduğu gibi, Irak‘ta olduğu gibi,Afganistan‘da olduğu gibi, Mısır‘da olduğu gibi o hale benzetmektir. Başka bir şey değildir. Bizde insanlığımız gereği elimizi vicdanımıza koyarak, kafamızı kullanarak, Allah bu aklı vermiş aklımızı kullanarak bunların oyunlarına gelmeyeceğiz. Eğer faydalı bir şey olsaydı biz hepimiz derdik ki bunların arkasında yürüyelim. Faydalı bir şey değil, bunların yaptıkları zararlı bir şey. Bu özellikle Ağrı için söylüyorum. Buraya huzur ve sükunun gelmesi sizin elinizdedir. Bakın vatandaşlarımız bu konuda duyarlı olup, devleti ile beraber hareket etmek zorundadır. Gönül ister ki öyle güzel günler olsun, ne terörden bahsedelim, ne yakmalardan yıkmalardan ölümlerden bahsedelim. Daha büyük bir gelecek tasavvuruyla hareket edelim, öyle konuşalım. Daha büyük yatırımlar yapalım. Gençlerimiz için, kadınlarımız için, geleceğimiz için. İnşallah o günleri göreceğiz.”

Açılış sonrasında beraberindekilerle hizmete açılan okulları gezen Vali Işın, öğrencilerle birlikte yemek yedi.

haberler.com

Share
2675 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+5 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri