logo

reklam

Ağrı İl Özel İdaresi Kurumsal Logosu Yenilendi

1_3otyk

Ağrı İl Özel İdaresi 2010 yılında kullanmaya başladığı mevcut amblemini değiştirdi. Dairesel şeklinde olan yeni amblemde ay-yıldız çeper içerisinde Ağrı için etiket özellik taşıyan İshakpaşa Sarayı ve Ağrı Dağı yer alıyor.

Ay Yıldızlı Çeper

Logonun çeper kısmını oluşturan ay ve yıldız Türkiye Cumhuriyetinin gücünü ve bağımsızlığını simgelerken, ay zamanda devletin İl Özel İdaresi nezdinde halkın yanında olduğunu çağrıştırıyor.

İshakpaşa Sarayı

Amblemde önemli bir yer tutan İshakpaşa Sarayı İstanbul Topkapı Sarayı’ndan sonra Osmanlı’nın son devirde yaptığı en ünlü saray olarak biliniyor.  Ağrı için önemli bir yere sahip olan Saray aynı zamanda zarafet ve estetiği ifade ediyor.

Ağrı Dağı

Ortadoğu’nun çatısı ve Türkiye’nin en yüksek dağı olan Ağrı Dağı logoda belirgin kılınarak İshakpaşa Sarayı görselinin arkasına yaslandırılarak lokal bir Ağrı şeması oluşturuldu. Ağrı’nın ayrılmaz parçası olan Ağrı Dağı, logonun merkez noktası konumunda.

Özgün olunmasına dikkat edildi

Kurumsallaşmanın başlangıç noktasını ve kurumu tanımada ilk etkiye sahip olan amblemi değerlendiren Ağrı Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sedat İnci, “Amblemimiz hazırlanırken orijinal ve özgün olunmasına dikkat edildi. Söz konusu amblemimiz uzun ömürlü kullanılmak üzere oluşturuldu. Amblemde Ağrı için etiket vasfı taşıyan önemli unsurlara yer verildi. Kurumumuz için hayırlı olur inşallah” ifadelerini kullandı.

Share
3251 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+1 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri