logo

reklam

Ağrı Hüseyin Celal Fen Lisesinde kariyer günleri semineri yapılıyor.

 

AĞRI FEN LİSESİNDE KARİYER GÜNLERİ
Ağrı Hüseyin Celal Fen Lisesinde her hafta kariyer günleri semineri yapılıyor.
Ağrı Fen Lisesinde okul Müdürlüğü görevine atanan Nimet Sekman öğrencilerin gelecekteki kariyerlerini kolay seçmeleri konusunda; 12 ci sınıfların okul bitiminde meslek seçimlerine yardımcı olmak ve gelecekte mesleklerin seçimini yapmalarını kolaylaştırmak amacıyla her hafta bir meslek tanıtımı hakkında kariyer seminerleri düzenlemektedir.
Okul Müdürlüğüne yeni başlayan Ağrı Hüseyin Celal Yardımcı Fen Lisesi Okul Müdürü Nimet Sekman 12 ci sınıflara ilk olarak Ağrı da iş sahibi ve kariyerinde ilerleyen Diş Hekimi İlhami Yıldız’ın Diş hekimliği konusunda verdiği seminerle başladı.
Seminer öncesinde öğrencilerin motivasyonu konusunda uyarılarda bulunan Sekman, yarı yıl tatilinde son sınıf öğrencileri gelecekte seçecekleri meslekler konusunda başarılı olmaları konusunda sınavlara hazırlanmalarını sağlayacaklarını açıkladı.
Seminerde Diş Hekimi İlhami Yıldız kendisininde yatılı okuduğunu, bir çok sıkıntıların üstesinden gelerek Diş hekimliği Fakültesini kazandığını, Diş hekimliği Fakültesinin Tıp fakültesinden zor olduğunu, kendilerine Tıp fakültesi öğrencilerinin ders çalışma konusunda acıyacak duruma geldiklerini belirterek çok çalışılması ve emek verilmesi gereken, paraya ihtiyacı olan bir fakülteyi bitirdiğini anlattı.
Yıldız, kariyerinde Okul bittiğinde Ağrı ilinde göreve başladığını, diş hekimliği ve Ağız Diş Sağlığı merkezinin baş hekimliği görevini de yaptığını belirterek daha sonrada kendi işini kurarak çok çalışıp para kazandığını söyledi.
Diş Hekimi İlhami Yıldız,meslek kariyerinin evrelerini anlattıktan sonra soru ve cevap şeklinde öğrencilerin sorularını cevaplayarak seminerini tamamladı.

IMG_5503 IMG_5504 IMG_5505 IMG_5506 IMG_5507 IMG_5508

Share
5667 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri