logo

reklam

Vali Işın Doğubayazıt İlçesinde ziyaretlerde bulundu

Ağrı Valisi Musa Işın, eşi Tuba ışın ile birlikte Doğubayazıt İlçesinde Aile Destek Merkezi ve Gençlik Merkezini ziyaret etti.
Doğubayazıt’ta Said-i Nursi İmam Hatip Ortaokulu açılışına katılan Vali Işın, buradan Ahmed-i Hani öğrenci yurduna geçerek, burada öğrenim gören öğrencilerle birlikte öğle yemeği yedi.Daha sonra Aile Destek Merkezine geçen Vali Işın, burada verilen hizmetlerle ilgili yetkililerde bilgi aldı.
Eşi Tuba ışın ile birlikte kursiyerlerle sohbet eden Vali Işın, kursiyerlerin talebi üzerine kurs sürelerinin uzatılacağı sözünü verdi.
Aile Destek Merkezinde İngilizce, Arapça, el işi, okuma yazma ve spor alanlarında hizmet verildiğini belirten Vali Işın, “burada ev hanımları hem değişik alanlarda verilen eğitimlerden faydalanıyor hem de meslek kazanıyorlar. Evlerine buradan öğrendikleri ve kazandıklarını beceriler sayesinde destekte bulunuyorlar. Boş zamanlarını daha verimli geçiriyorlar. Bu hizmetlerin daha da yaygınlaşarak devam etmesi için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.
Kursiyerler ve öğreticilerle bir süre sohbet eden Işın, minik öğrencilerle yağ satarım bal satarım oyununu oynadı.
Daha sonra Gençlik Merkezine geçen Vali Işın, öğrencilerle masa tenisi oynadı. Gençlik Merkezinde incelemelerde bulunan Vali Işın, eşi Tuba Işın ile birlikte gençlerle sohbet etti.
Vali Işın, daha sonra esnaf ziyaretinde bulunarak, bir kahvehanede vatandaşlarla sohbet etti.

adog1 adog2 adog3 adog4 adog5 adog6 adog8 adog9 adog10 adog11

 

Share
3231 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+9 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri