logo

reklam

Savcı Sayan, Sıra Dışı Bir Başkan…


facebooktwittergoogle plus
A Servet ASLAN
servet04@gmail.com

Mehmet Koç

 

Ağrı”ya, bu dönem öyle bir belediye başkanı seçildi ki popülerliği bir yana, en ufak bir beyanatı bile Türkiye”de yüksek ve yaygın oranda ses getiriyor.

Rahatlıkla denilebilir ki Sayan, nedenleri ne olursa olsun en az büyük kentlerin belediye başkanları kadar tanınan ve takip edilen bir siyasetçidir. Dolayısıyla Sayan”ın seçilmesi ile birlikte Ağrı”nın, Dünyada ve Türkiye”de enformasyonu da iyi bir şekilde yapıldı ve yapılıyor. Bunu da peşinen kabul etmek gerekir.

Bir milyon dolayındaki takipçi sayısıyla sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanan Savcı, paylaştığı mesajlarla sosyal grupları etkilemekte ve kısa sürede kamuoyu oluşturmaktadır. O nedenledir ki Savcı Sayan, siyasi çevrelerce yakinen takip edilmektedir.

Seçildiğinden bu yana Ağrı milletvekilleri, il ve ilçe başkanlarının işlerini de otomatikman hafiflemiştir. Çünkü başkanın siyasi gücünün farkında olan vatandaşlar, artık Ankara”ya gitmiyorlar, bir müşkülatları olduğunda doğrudan başkana ulaşmaya çalışıyorlar. Her kes biliyor ki Sayan”ın bir telefonla halledemeyeceği iş yoktur.

Öyle anlaşılıyor ki bundan böyle Ak Partinin Ağrı Siyaseti, Belediye Başkanı Savcı Sayantarafından yönetilecektir. Çünkü Sayan, gayet akıllıca bir başlangıç yapmış, ilk andan itibaren halkın takdir ve güvenini kazanmıştır.

Örneğin geçmiş başkanlar, göreve gelir gelmez belediyede çalışan mevcut müdürleri değiştirmekle işe başlarken, yaklaşık dört aydan bu yana Başkanlık koltuğunda oturan Sayan, hiç bir belediye yetkilisini değiştirmemiş ya da görevden almamıştır.

Hatta kimsenin sormaya bile cesaret edemediği, KHK ile ihraç edilmiş bazı memurları, yeniden göreve başlatmak suretiyle büyük fedakarlıklara da imza atmıştır.

Onun içindir ki, Ankara”dan döndüğünde her partiden insanlar tarafından karşılanıyor, sokağa çıktığında ise kendisine, kalabalıklar eşlik ediyor. Ne yazık ki Milletvekilleri için aynı şey söylenemez.

O nedenle artık iş takibi için Ankara”ya gitmeye yada milletvekilleri ve bürokratları kovalamaya gerek kalmamıştır, Çünkü Savcı Sayan, bütün Ağrılıların belediye başkanı bilinci ile hareket etmekte ve parti ayırımı yapmadan, yapılabilir bütün işleri bir telefonla halledebiliyor.

Dolayısıyla doğrudan Sayın Cumhurbaşkanı ile muhatap olabilen Sayan”ın açamayacağı kapı yok gibidir. Sayan”ın bu gücü, seçim öncesi Ağrı”ya gelen Cumhurbaşkanı tarafından da dile getirilmişti. O nedenle Sayan”ın bir dediği iki edilmiyor.

Sonuç olarak Savcı Sayan, Ağrı için yeni bir dönemin başlangıcıdır.

Binaenaleyh Ağrı Belediyesi, geçen dönemde yapılan orantısız borçlardan da kurtulabilse, yapılacak fiziki hizmetlerin katkı ve desteği ile de çok daha iyi bir noktaya gelecektir.

Share
1859 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Para ile üzeri örtülen kabahatler..

  23 Temmuz 2020 Dünya, Genel, Gündem, Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

    'Fakirin ettiği çabuk göze batarmış' diye bir söz vardır. Bu sözü açıp üzerine de bir kaç kelam etmek istiyorum... Efendim... Malumunuz, madde dünyası her adım ve her işlev bu pencerede değerlendiriliyor. Söz konusu madde olunca, edilen kabahatlerinde üzeri çabucak kapatılıyor... Dünyanın kuruluşu bir denge üzerine şekillenmiş ve evren kendi ekseninde eksiksiz görevini ifa ederken, İnsanlık tarihi ile beraber ise dengede bir aksamanın olduğunu görmekteyiz... Hz. Adem'in iki oğlu Habil ile Kabil'in, hadisesi ile birlikte ...
 • Tayyip Erdoğan’ın keşfettiği bir bakan!.. Murat KURUM…..

  25 Haziran 2020 Dünya, Ekonomi, Genel, Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  Osman DİYADİN.diyadin@hotmail.com Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’ye sadece dev eserler kazandırmakla kalmadı, ülkenin yarınlarına da damgasını vuracak son derece liyakat sahibi, önemli, pırıl pırıl devlet adamlarını da ülkeye kazandırdı… Usta yazar Alev Alatlı, Türkiye'nin asgari 250 yıldır karşı karşıya kaldığı liyakat sorununun Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile daha hızlı çözülmesinin mümkün olabileceğini belirterek şöyle demişti  "Liyakat sorununu çözebilirsek rahmetli Özal'ın kehaneti doğrulanır. 21. yüzyıl gerçekten de Türklerin ...
 • Eleşkirt, emin ellerde..

  10 Haziran 2020 Dünya, Genel, Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  Eleşkirt tarihi ve coğrafi konumu itibariyle kadim ve şirin bir ilçemiz... Ağrı, Erzurum Kara yolu üzerinde, Ağrıya 34 km mesafede olan Eleşkirt, milli ve manevi değerlerin en üst seviyede tutulduğu bir yerleşim alanı.. 1687 yılında ilçe merkezi şuanki Toprakkale köyündeyken, yol güzergahı ve Eleşkirt ovasının cazibeliği nedeni ile 1925'te ilçe merkezi Zedikan'a taşında ve adı Eleşkirt oldu... Cumhuriyet in ilk yıllarında Beyazıt sancağına bağlıyken sancakların kaldırılması ve 1927 yılında Ağrı'nın vilayet merkezi olmasıyla Eleşkirt, A...
 • Ağrı’da istihdama yönelik projelerin mimarı Vali Elban’ı ayakta alkışlıyorum..

  10 Haziran 2020 Dünya, Ekonomi, Köşe Yazıları, Tüm Manşetler, VALİLİK

  Ağrı Türkiye'nin en doğusunda yer alan, kadim bir şehirdir... Ağrı hizmete olan susamışlığı ve istihdam konusundaki, yetersizliği ile sürekli göç veren bir ilimiz iken, Ağrı Valisi Süleyman Elban'ın şehre atanması ile adeta talihinin değiştiği bir süreci yaşamıştır... Vali Elban'ın Kayyum Belediye Başkanı olarak da, Ağrı'nın çehresini değiştirdiğini ve sayısızca hizmeti hayata geçirdiğini biliyoruz... Ben şahsen sayın Vali'yi bir kaç kez ziyaret ettim. Vali Süleyman Elban'ın nasıl canla, başla çalıştığına bizzat şahitlik ettim... Hi...
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri

film izle

bahis siteleri Betboo yeni giriş