logo

reklam

Savcı Sayan, Sıra Dışı Bir Başkan…


facebooktwittergoogle plus
A Servet ASLAN
servet04@gmail.com

Mehmet Koç

 

Ağrı”ya, bu dönem öyle bir belediye başkanı seçildi ki popülerliği bir yana, en ufak bir beyanatı bile Türkiye”de yüksek ve yaygın oranda ses getiriyor.

Rahatlıkla denilebilir ki Sayan, nedenleri ne olursa olsun en az büyük kentlerin belediye başkanları kadar tanınan ve takip edilen bir siyasetçidir. Dolayısıyla Sayan”ın seçilmesi ile birlikte Ağrı”nın, Dünyada ve Türkiye”de enformasyonu da iyi bir şekilde yapıldı ve yapılıyor. Bunu da peşinen kabul etmek gerekir.

Bir milyon dolayındaki takipçi sayısıyla sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanan Savcı, paylaştığı mesajlarla sosyal grupları etkilemekte ve kısa sürede kamuoyu oluşturmaktadır. O nedenledir ki Savcı Sayan, siyasi çevrelerce yakinen takip edilmektedir.

Seçildiğinden bu yana Ağrı milletvekilleri, il ve ilçe başkanlarının işlerini de otomatikman hafiflemiştir. Çünkü başkanın siyasi gücünün farkında olan vatandaşlar, artık Ankara”ya gitmiyorlar, bir müşkülatları olduğunda doğrudan başkana ulaşmaya çalışıyorlar. Her kes biliyor ki Sayan”ın bir telefonla halledemeyeceği iş yoktur.

Öyle anlaşılıyor ki bundan böyle Ak Partinin Ağrı Siyaseti, Belediye Başkanı Savcı Sayantarafından yönetilecektir. Çünkü Sayan, gayet akıllıca bir başlangıç yapmış, ilk andan itibaren halkın takdir ve güvenini kazanmıştır.

Örneğin geçmiş başkanlar, göreve gelir gelmez belediyede çalışan mevcut müdürleri değiştirmekle işe başlarken, yaklaşık dört aydan bu yana Başkanlık koltuğunda oturan Sayan, hiç bir belediye yetkilisini değiştirmemiş ya da görevden almamıştır.

Hatta kimsenin sormaya bile cesaret edemediği, KHK ile ihraç edilmiş bazı memurları, yeniden göreve başlatmak suretiyle büyük fedakarlıklara da imza atmıştır.

Onun içindir ki, Ankara”dan döndüğünde her partiden insanlar tarafından karşılanıyor, sokağa çıktığında ise kendisine, kalabalıklar eşlik ediyor. Ne yazık ki Milletvekilleri için aynı şey söylenemez.

O nedenle artık iş takibi için Ankara”ya gitmeye yada milletvekilleri ve bürokratları kovalamaya gerek kalmamıştır, Çünkü Savcı Sayan, bütün Ağrılıların belediye başkanı bilinci ile hareket etmekte ve parti ayırımı yapmadan, yapılabilir bütün işleri bir telefonla halledebiliyor.

Dolayısıyla doğrudan Sayın Cumhurbaşkanı ile muhatap olabilen Sayan”ın açamayacağı kapı yok gibidir. Sayan”ın bu gücü, seçim öncesi Ağrı”ya gelen Cumhurbaşkanı tarafından da dile getirilmişti. O nedenle Sayan”ın bir dediği iki edilmiyor.

Sonuç olarak Savcı Sayan, Ağrı için yeni bir dönemin başlangıcıdır.

Binaenaleyh Ağrı Belediyesi, geçen dönemde yapılan orantısız borçlardan da kurtulabilse, yapılacak fiziki hizmetlerin katkı ve desteği ile de çok daha iyi bir noktaya gelecektir.

Share
1664 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Hiçbir erkeğin şerefi güvence altında değil!

  24 Aralık 2019 Dağcılık, Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  İstanbul sözleşmesi ve bununla bağlantılı olarak çıkarılan 6284 sayılı kanun maddesi ile hiçbir erkeğin namusu şerefi hürriyeti garanti altında değil. Erkeklerin insani hakları, kadınların iki dudağı arasında. Bir kadın “şu erkek bana cinsel istismarda bulundu” dediği anda tecavüz ya da elle taciz bile olması gerekmiyor, erkeğin hayatı orada bitiyor. Kadının delil, belge, şahit sunmasına da gerek yok. Adam o gün kadının dediği yerde olmasa bile ceza alıyor, örnekleri var. Az buz bir ceza da değil çoğu on yıl dan yirmi yıla kadar olabiliy...
 • “Makam Odasını Kumrulara Terk Eden Bürokrat”

  20 Ağustos 2019 Dünya, Gündem, Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

    Trafik kazasında hayatını kaybeden Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Prof. Ahmet Halûk Dursun, Topkapı Sarayı Müdürlüğü yaptığı dönemde makam odasını, avizeye yuva yapan kumrulara terk etmişti. Haluk Dursun yaşananları şöyle anlatmıştı: Aslında bu olayı emekli olup, köşeme çekildikten sonra yazmayı düşünüyordum. Çünkü biliyordum ki, ben yine çenemi (kalemimi) tutamayarak zülf-ü yâre dokunacağım... Ama o dönemde yaşananları anlattığım bir dostum çok ısrar etti, “bunu mutlaka yazman lazım” dedi. Ben de hikâyenin içinde hem büro...
 • Savcı Sayan, Sıra Dışı Bir Başkan…

  17 Temmuz 2019 Dünya, Eğitim, Ekonomi, Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  Mehmet Koç   Ağrı''ya, bu dönem öyle bir belediye başkanı seçildi ki popülerliği bir yana, en ufak bir beyanatı bile Türkiye''de yüksek ve yaygın oranda ses getiriyor. Rahatlıkla denilebilir ki Sayan, nedenleri ne olursa olsun en az büyük kentlerin belediye başkanları kadar tanınan ve takip edilen bir siyasetçidir. Dolayısıyla Sayan''ın seçilmesi ile birlikte Ağrı''nın, Dünyada ve Türkiye''de enformasyonu da iyi bir şekilde yapıldı ve yapılıyor. Bunu da peşinen kabul etmek gerekir. Bir milyon dolayın...
 • AK Parti de aynı akıbete mi ilerliyor?

  29 Ocak 2019 Dünya, Gündem, İslamiyet, Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  Nuh ALBAYRAK nuhalbayrak@stargazete.com Rahmetli babam, “Anadolu feraseti”nin müşahhas örneğiydi. Mesela 1973’te, eğitim için köyden ayrılırken, “Sana, doğru bilgilerle dolu bir kitap verirler ama birkaç zehirli cümle sıkıştırırlar; zehirlenirsin” diye uyarmış ve Abdülhamid Han’ın gönderdiği Osmanlıca “Mızraklı İlmihal”i vererek, “Bunu oku; uygula. Başka dinî kitap okuma” demişti. Bu uyarı olmasaydı ben şimdi FETÖ’den yargılanıyor olabilirdim. ***  Tek parti dönemindeki CHP zulmünü iliklerine kadar yaşamış ol...
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri

film izle

bahis siteleri