logo

reklam

Savcı Sayan, Sıra Dışı Bir Başkan…


facebooktwittergoogle plus
A Servet ASLAN
servet04@gmail.com

Mehmet Koç

 

Ağrı”ya, bu dönem öyle bir belediye başkanı seçildi ki popülerliği bir yana, en ufak bir beyanatı bile Türkiye”de yüksek ve yaygın oranda ses getiriyor.

Rahatlıkla denilebilir ki Sayan, nedenleri ne olursa olsun en az büyük kentlerin belediye başkanları kadar tanınan ve takip edilen bir siyasetçidir. Dolayısıyla Sayan”ın seçilmesi ile birlikte Ağrı”nın, Dünyada ve Türkiye”de enformasyonu da iyi bir şekilde yapıldı ve yapılıyor. Bunu da peşinen kabul etmek gerekir.

Bir milyon dolayındaki takipçi sayısıyla sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanan Savcı, paylaştığı mesajlarla sosyal grupları etkilemekte ve kısa sürede kamuoyu oluşturmaktadır. O nedenledir ki Savcı Sayan, siyasi çevrelerce yakinen takip edilmektedir.

Seçildiğinden bu yana Ağrı milletvekilleri, il ve ilçe başkanlarının işlerini de otomatikman hafiflemiştir. Çünkü başkanın siyasi gücünün farkında olan vatandaşlar, artık Ankara”ya gitmiyorlar, bir müşkülatları olduğunda doğrudan başkana ulaşmaya çalışıyorlar. Her kes biliyor ki Sayan”ın bir telefonla halledemeyeceği iş yoktur.

Öyle anlaşılıyor ki bundan böyle Ak Partinin Ağrı Siyaseti, Belediye Başkanı Savcı Sayantarafından yönetilecektir. Çünkü Sayan, gayet akıllıca bir başlangıç yapmış, ilk andan itibaren halkın takdir ve güvenini kazanmıştır.

Örneğin geçmiş başkanlar, göreve gelir gelmez belediyede çalışan mevcut müdürleri değiştirmekle işe başlarken, yaklaşık dört aydan bu yana Başkanlık koltuğunda oturan Sayan, hiç bir belediye yetkilisini değiştirmemiş ya da görevden almamıştır.

Hatta kimsenin sormaya bile cesaret edemediği, KHK ile ihraç edilmiş bazı memurları, yeniden göreve başlatmak suretiyle büyük fedakarlıklara da imza atmıştır.

Onun içindir ki, Ankara”dan döndüğünde her partiden insanlar tarafından karşılanıyor, sokağa çıktığında ise kendisine, kalabalıklar eşlik ediyor. Ne yazık ki Milletvekilleri için aynı şey söylenemez.

O nedenle artık iş takibi için Ankara”ya gitmeye yada milletvekilleri ve bürokratları kovalamaya gerek kalmamıştır, Çünkü Savcı Sayan, bütün Ağrılıların belediye başkanı bilinci ile hareket etmekte ve parti ayırımı yapmadan, yapılabilir bütün işleri bir telefonla halledebiliyor.

Dolayısıyla doğrudan Sayın Cumhurbaşkanı ile muhatap olabilen Sayan”ın açamayacağı kapı yok gibidir. Sayan”ın bu gücü, seçim öncesi Ağrı”ya gelen Cumhurbaşkanı tarafından da dile getirilmişti. O nedenle Sayan”ın bir dediği iki edilmiyor.

Sonuç olarak Savcı Sayan, Ağrı için yeni bir dönemin başlangıcıdır.

Binaenaleyh Ağrı Belediyesi, geçen dönemde yapılan orantısız borçlardan da kurtulabilse, yapılacak fiziki hizmetlerin katkı ve desteği ile de çok daha iyi bir noktaya gelecektir.

Share
1531 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+5 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Savcı Sayan, Sıra Dışı Bir Başkan…

  17 Temmuz 2019 Dünya, Eğitim, Ekonomi, Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  Mehmet Koç   Ağrı''ya, bu dönem öyle bir belediye başkanı seçildi ki popülerliği bir yana, en ufak bir beyanatı bile Türkiye''de yüksek ve yaygın oranda ses getiriyor. Rahatlıkla denilebilir ki Sayan, nedenleri ne olursa olsun en az büyük kentlerin belediye başkanları kadar tanınan ve takip edilen bir siyasetçidir. Dolayısıyla Sayan''ın seçilmesi ile birlikte Ağrı''nın, Dünyada ve Türkiye''de enformasyonu da iyi bir şekilde yapıldı ve yapılıyor. Bunu da peşinen kabul etmek gerekir. Bir milyon dolayın...
 • AK Parti de aynı akıbete mi ilerliyor?

  29 Ocak 2019 Dünya, Gündem, İslamiyet, Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  Nuh ALBAYRAK nuhalbayrak@stargazete.com Rahmetli babam, “Anadolu feraseti”nin müşahhas örneğiydi. Mesela 1973’te, eğitim için köyden ayrılırken, “Sana, doğru bilgilerle dolu bir kitap verirler ama birkaç zehirli cümle sıkıştırırlar; zehirlenirsin” diye uyarmış ve Abdülhamid Han’ın gönderdiği Osmanlıca “Mızraklı İlmihal”i vererek, “Bunu oku; uygula. Başka dinî kitap okuma” demişti. Bu uyarı olmasaydı ben şimdi FETÖ’den yargılanıyor olabilirdim. ***  Tek parti dönemindeki CHP zulmünü iliklerine kadar yaşamış ol...
 • Etkili Öğretmenin İletişimi

  24 Aralık 2018 Dünya, Eğitim, Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  Prof. Dr. Necati CEMALOĞLU Twitter: @Necati1965   Öğretmenlik mesleği ile iletişim becerisi, etle tırnak gibidir. İletişim kurmadan öğretmenlik, iletişim bilmeden lider öğretmen olmak imkânsızdır. Öğretmen öğrenciyi iletişim becerileri ile etkileyip eğittiği, öğrettiği için, öğrencilerin akademik başarılarında, istendik davranışları kazanmalarında önemli rol oynar. Öğretmen-öğrenci iletişimi ve etkileşimi ile ilgili bazı parametreler aşağıdaki şekilde ele alınabilir: Öğretmen, öğrencisi ile iletişim kurarken...
 • Bu sefer de böyle olsun. İbrahim Çolak E-posta: ihtiyarkitap@hotmail.com

  08 Aralık 2018 Dünya, Eğitim, Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  Dağlım, sevdiğim, sığındığım… Balkondayım. Karanlık ve soğuk. Öylesine dalmış otururken, sırtıma bir örtü koyduğunu düşlüyorum. Sonrasını sorma, anlatamam… İç sesimle seninle konuşuyor olsam da bu konuşmaları cümlelere dökecek rüyadan yoksunum. Bazen bir hengâmenin içinde buluyorum kendimi. Kendimi bırakıyor, bahanelerimi çoğaltıyor, tembelleşiyorum. Sonra bir an geliyor ki, her şeyi başkalarından bekleyen, çok konuşan, yalnızca kuru bir gölgeye sahip meşe ağacına benzetiyorum kendimi. Kendimi sevmez, beğenmez oluyorum. Faz...
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri

film izle

escort bayan