logo

reklam

Polis havaya sıkmaya korkuyor

İstanbul 3. Bölge milletvekili adayı gazeteci Dursun Boran, sokakların gaspçılar, hırsızlar, uyuşturucu mafyası, kap kaçcılardan temizlenmesi için, polisin infaz yapması gerektiğini, ama kolluk kuvvetlerinin silah kullanmaktan korktuğunu anlattı. Boran ‘ın hedefi İçişleri Bakanı olmak.

Türkiye’de birinci problemin asayiş, can ve mal emniyeti olduğunu söyleyen gazeteci Dursun Boran. Polis çeteler, mafya, dolandırıcılar, hırsızlar, gaspçılar ile cesur savaşamıyor dedi. İstanbul’da Şişli de gündüz döviz büroları, PTT, banka  şubeleri, soyuluyorsa İçişleri Bakanı işini yapamıyor demektir.

Star TV E. Haber Müdürü, İstanbul Ak Parti 3. Bölgeden 5 dönem milletvekili adayı olan Boran şöyle dedi.

“ İçişleri ve Adalet Bakanlığı makam odalarında yönetilmez. Sokaklara çıkacaksın.  Kısmet olur bir gün İçişleri Bakanlığı görevi verilirse, bir gazeteciden nasıl yürekli, asayişi 1-2 ayda sağlayan bakan olduğu görülecek.

Tarım bakanlığı insan sağlığı ile oynayan, sahte bal, sucuk, vd. diğer gıda satan kişi ve kurumları teşhir ediyor. İsim isim yayınlıyor. Ama TV ler ve basın 20 gasp, hırsızlık, dolandırıcılık suçu işlemiş suçlunun adını ve resmini yayınlamaya korkuyor. Hırsıza hırsız demeye korkulan yerde, asayiş sağlanmaz.

SUÇLULAR, ÇETELER TEŞHİR EDİLEMİYOR

Hemen her hafta İçişleri ve Adalet Bakanı kolluk kuvveti ile huzur operasyonu yapmalı. Kolluk kuvvetleri kendini güçlü hissetmeli. Şuan asayişden sorumlu pek çok kişi, çetelere, hırsızlara, mafyaya bulaşmamak için suçlular ile mücadele ediyor gibi görünüyor. Herkes başımı kurtaramam diye korkuyor. Polis ve adliye sert operasyonlar yapmalı.

Çeteye karışmıyacaksan,  sokaklarda huzuru sağlayamayacaksan, başka iş yapacaksın.  Birden fazla hırsızlık, gasp , uyuşturucu, tecavüz suçu işlemiş varsa, devlet internetten resmi, adresi, resmi ile yayınlamalı. TV’ler, Gazeteler, haber siteleri, gaspçıları, hırsızları isim isim, resimleriyle haber yapmalı.

Polisler, bir olayda havaya korkutmak için silah sıkmaya korkuyor. Gaspcıların kafasına nasıl sıksın?

ÖLDÜRMEK İÇİN YAŞAYANLARIN, İNSAN VE HAYAT HAKKI OLMAZ !

Adamın 20 gasp, 15 hırsızlık, 9 uyuşturucu satmak, kullanmaktan sabıkası var, dışarda geziyor. Bu suçlular öldürmek, 80 yaşında ki emekliyi maaşını alırken ATM önünde gasp yapmak için yaşıyor.

Kadınları, kızları, iş yerlerini, gasp etmek, soymak için yaşıyor. Bunları Polis infaz etmeli. Devlet öldürmezse, onlar vergi veren vatandaşları öldürmek için yaşamaya devam ederler.

Her iş yeri ve ev adeta ceza evine dönmüş. Kameralar, alarmlar, dikenli teller, demirler, yüksek duvarlar. Bunlar asayişin kötü olduğunu anlatıyor. Polis suç makinası olmuş kişileri, sağ yakalamamalı. Polis infaz etmezse, suçlular, çeteler infaz ederler. Ediyorlar.

İSTANBUL’DA GECEDE BİN EV İŞYERİ SOYULUYOR. ONLARCA OTO ÇALINIYOR.

POLİSİN, SAVCININ ADINI KULLANIP GASP YAPANLAR TERÖR ESTİRİYOR.

Siz bir mafya babasının adını kullanın, birinin parasını, ziynet eşyasını gasp edin bakalım ne oluyor? Ertesi gün o mafya babası adını kullananı TEM otoyolunda infaz eder.

Ama, suçlular, çeteler, MİT, Polis, Savcının adını kullanıp milyonlarca dolar gasp ediyor. Ceza avukatlarını, akademsiyenleri soyuyor. Hesap vermiyor. İnfaz edilmiyor.

İstanbul da 39 ilçe var. Her ilçeyi karıştıran suçlu 100-150 civarında. Polis ve Jandarma her gece operasyon ile her ilçede 10 gaspcıyı, hırsızı infaz etse. Gecede 400 infaz eder. Ayda 12 bin kişi eder. 1 ay sonra İstanbul ter temiz olur. Hırsızlar bilecek ki, dışarı çıkar, suç işlersem, kamu düzenini bozarsam devlet beni infaz eder.

Bir ayda 12 bin suçlu ölürse kıyamet kopmaz.

Diyarbır Sur da gecede bin kişi öldü. Kıyamet koptumu? Sur 1 ayda temize çıktı. Hendekler kapandı.

Vergi veren vatandaşlar, iyi konuşan bakan istemiyor, iyi operasyon yapan, çatışan bakan istiyor. “

AMERİKA POLİSİ HER YIL BİN SUÇLUYU İNFAZ EDİYOR.

Amerika da devlet her yıl bin kişiyi idam ediyor. Bin civarında suç makinası da polis operasyonlarında infaz ediliyor. Amerika diyor ki, 330 milyon vatandaşımın huzur ve emniyeti için bin kişi feda olsun.

40 YILLIK GAZETECİ, YILLARIN POLİS ADLİYE MUHABİRİ.

Dursun Boran, 18 yaşından beri polis, adliye muhabirliği ile başladığı gazeteciliğe devam ediyor. Yüzlerce operasyona katılıp haber yaptı. Polisin ve Adliyenin işleyişini, neye ihtiyacı olduğunu çok iyi biliyor. Bunun içinde milletvekili olup, İçişleri yada Adalet Bakanı olmak istiyor. Hep, her olayı sorguluyor. Empati yapıyor.

TV AÇIK OTURUMLARINDA, SİYASİLER BOŞ İŞLERİ KONUŞMAYI BIRAKSINLAR

Haber kanallarında 4-5 dakika konuşulup bitirilecek konular, saatlerce tartışılıyor. Zaman israfı yapılıyor. Ekranda konuşmak kolay, sokaklarda konuşsunlar. İcraat yapsınlar. Bu kadar ciddi asayiş problemi varken, bir belediye başkanı nın Erzurum’da kayak yapmasını 10 gün konuşursan, asayişi sağlayamazsın.

Resim’de, En büyük hedefi İçişleri Bakanı olup, Türkiye’de asayişi sağlamak olan gazeteci. Dursun BORAN görülüyor.

Share
1558 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?
kayseri masaj salonu yalova masaj salonu samsun masaj salonu antalya masaj salonu ankara masaj salonu
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri

film izle

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx