logo

reklam

Online yapılacak Siyer Yarışması hazırlıkları Ağrı’da devam ediyor

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından “O’nu Oku, O’nu Yaşa” temasıyla her yıl düzenlenen Siyer Yarışması kapsamında kentte yürütülen çalışmalar devam ediyor.

Coronavirus (Covi-19) salgını nedeni ile bu yıl online olarak yapılacak Siyer Yarışmasında derece yapanlara drone, laptop, tablet, bisiklet, altın gibi ürünlerin yer aldığı 1001 hediye takdim edilecek.

Amaçlarının Hazreti Muhammed (Sallallahu Aleyhi Vesellem)’in hayatının, hayatlara tatbik edilebilmesini sağlamak ve okuma alışkanlığının geliştirilmesine yardımcı olmaya gayret gösterdiklerini belirten Vakfın Ağrı Temsilcisi Arif Yılmaz, sınav girişinin bu yıl ücretsiz gerçekleştirileceğini kaydetti.

“Vakıf olarak 10 yıldır Siyer Yarışması gerçekleştiriyoruz, nasip olursa bu yıl ki Siyer Yarışmasını salgın nedeni ile online olarak gerçekleştireceğiz.” diyen Arif Yılmaz, “Bu yıl sınava başvuru ve giriş ücretsiz olacak. Katılımcılar, internet üzerinden https://peygambersevdalilari.com/ sitesini ziyaret ederek başvurularını gerçekleştirebilirler, aynı zamanda yine aynı adresten sınava hazırlanılacak kitabı indirebilirler. Bu pandemi sürecinde de bu sınava vatandaşlarımız ailece hazırlanabilirlerse daha güzel olacağını düşünüyorum. Kitabı fiziki olarak eline alıp sınava çalışmak isteyenler ise yine internet üzerinden https://www.kitapbahcesi.com/ adresi üzerinden temin edilebilir.” ifadelerini kullandı.

Pandemi nedeni ile ödüller arasına bu yıl Umre ziyaretini katamadıklarını, ödüllerin kapsamını geniş tutmaya gayret gösterdiklerinin altını çizen Yılmaz, “Pandeminin olmadığı yıllarda sınavda başarı sağlamış katılımcıları Umreye götürerek ödüllendiriyorduk, bu yıl ise Umre ödülü olmadığından hediyelere ağırlık verdik. Şu dönemde özellikle ihtiyaç olan tablet, laptop gibi ürünler ile birlikte drone, bisiklet vs. 1001 çeşit ödül dağıtımı gerçekleştireceğiz. Başvuruların başladığı sınavın son başvuru tarihi 7 Şubat 2021’dir, sınav ise 14 Şubat 2021 tarihinde gerçekleşecek. Bu sınavla ilgili amacımız Hz. Resulullah (Sallallahu Aleyhi Vesellem)’ın hayatını öğrenmek, O’nun hayatını hayatımıza tatbik etmektir. Bir diğer amacımız ise okuma alışkanlığımızın üst seviyelere çıkmasının artırılmasıdır, bunun için insanlara yardımcı olmaya gayret gösteriyoruz. Bu sınav kapsamında kentin her noktasında çalışmalar yürüttük, şehrin kalabalık cadde ve sokaklarına, camilere vs. afişlerimizi astık.” şeklinde konuştu.

Share
746 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?
kayseri masaj salonu yalova masaj salonu samsun masaj salonu antalya masaj salonu ankara masaj salonu
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri

film izle

404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.