logo

reklam

“Minik Kalpler Projesi ” Türkiye’de yılın sosyal sorumluluk projesi 1.si seçildi

Servet Arslan , AĞRI-(DHA)-Doktorclub Awards 2018’e katılan Ağrı Kamu hastaneri birliği adına “Minik Kalpler Projesi ” Türkiye’de yılın sosyal sorumluluk projesi 1.si seçildi, ödül törenine Çocuk Kardiyoloji Uzmanı Mehmet Gümüştaş ve ekibi katıldı.
21 Aralık 2018  tarihimde İstanbul Üniversitesi Ord. Prof. Dr. Cemil Bilsel Konferans Salonununda Ağrı Kamu hastaneleri ve sağlık kurumları içinde Türkiye’de yılın sosyal sorumluluk projesi “Minik Kalpler Projesi ” 1 cilik ödülü Ağrı Devlet Hastanesi aldı.

Proje Ödülü kazandıran Proje koordinatörü Gümüştaş;Hacettepe Üniversitesi’nden uzman, elektrofizyoloji konusunda eğitim hedefleyen bir doktor; ikinci kez, zorunlu hizmet için, doğu görevine atanıyor. Ve Ağrı’da ilk kez bir Çocuk Kardiyoloğu olarak çalışıyor.

Çetin şartlara karşın bir yılı aşkın sürede, 0-17 yaş grubunda 10 bin çocuk Ağrı’da kurulan ünitede tanı ve tedaviler yapıyor.

“Minik Kalpler Projesi” ile ünitesinde olan inanç bir başka evreye erişiyor, Çünkü hedef Ağrılı “tüm çocuklara ulaşabilmek”  Bu amaçla; Ağrı il ve ilçelerindeki devlet ve özel tüm ilköğretim okullarında öğrenim gören öğrenciler için ücretsiz genel sağlık ve EKG taramasına başlatıp. Kalp hastalıklarından habersiz, sağlıklı sayılan çocuklara ulaşmaya hedefledi, erken tanı ile tedavi şansını arttırmak, sekel riskinin azaltılmasına katkı sağlamaktır.
Bu konuda geçtiğimiz hafta projenin tanıtımı içinde bir doğa yürüyüşü yapmışlardı.

İl Sağlık Müdürü Ali Bulut ise Ağrı’ya ilk atanan çocuk kardiyoloğunun ardından gerekli tıbbi teçhizatın da alındığını bildirdi. Çocuk kardiyolojisinde bütün tetkiklerin yapılabildiğine dikkat çeken Bulut, “Kardiyoloğumuz şimdiye kadar Ağrı’da çocukların kalbinde yakın tetkik ve tedavi yapılmadığını tespit etti. Bize erken tetkik ve tedavi için böyle bir proje başlatılmasını söyledi. Biz de bu talebi yetkililerimizle konuşarak faaliyete geçirdik. Çocuklarımızdaki rahatsızlıklar erken teşhisle belirlenecek ve hemen tedavisi uygulanacak” diye konuştu. 

Share
1555 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+1 = ?
kayseri masaj salonu yalova masaj salonu samsun masaj salonu antalya masaj salonu ankara masaj salonu
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri escort bayan