logo

reklam

Diyanet Sen Ağrı Şube Başkanı Çınar’dan Engelliler Günü Mesajı

Diyanet Sen Ağrı Şube Başkanı Yasin Çınar 3 Aralık Dünya engeliler vesilesiyle bir mesaj yayınladı. Mesajın konusu ise “Her Sağlam İnsan Bir Engelli Adayıdır” oldu.

Her Sağlam İnsan Bir Engelli Adayıdır Ey dil, neden bu mekanda gam dolusun sen. Gerçi vîrâne isen de tılsımlı bir definesin sen. Meleklerin secde ettikleri Mükerrem varlıksın sen. Bildiğin gibi değil, cümle Vardan üstünsün sen. Asıl önemli olan engelli veya engelsiz olmak değil, İnsan olmaktır, adam olmaktır.
İnsanı eşref-i mahlukat olarak kabul etmektir. Yeter ki engel zihniyetlerimizde, kalplerimizde vicdanlarımızda olmasın… Hayatın boşa çıkarılmayı bekleyen nice imtihan gibi, engelli olmak ya da bir engelli yakını olmak da ceza değil, imtihandır. Biliriz ki , şu fani dünyada günlerimiz sayılı , nefeslerimiz sıralıdır. Ve inanırız ki, iyiliklerimiz zerre miktarınca bile olsa karşılığını bulacak. İmtihanda ki başarımız sonsuz mutlulukla ödüllendirilecektir. Sonuçta kişinin Allah katında değer kazanması, fiziksel özellikleriyle değil, Gönül zenginlikleriyle ve yapıp ettikleri ile mümkün olacaktır. Engelli olmak demek Dört Duvar arasına hapsolmak, ailesine yük olmak demek değildir. Engelli kardeşlerimizin durumunu insani bir durum olarak kabul ettiğimizde diğer tüm sorunlarda çözüm yoluna girer. Batı Ülkeleri olmak üzere batı’daki birçok toplumda engelliler bir yük olarak görülürken, Buna göre muamele yapılırken, Bizde tam tersine bir lütuf olarak kabul edilmiştir ve edilmektedir. Unutmayalım her sağlam insan bir engelli adayıdır. Sevgi varsa engel yoktur. 3 Aralık Dünya engeliler vesilesiyle Ülkemizdeki ve Dünyadaki tüm engelli kardeşlerimizin engelliler gününü kutluyorum. Yasin Çınar Diyanet- Sen Ağrı Şube Başkanı

Share
1228 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?
kayseri masaj salonu yalova masaj salonu samsun masaj salonu antalya masaj salonu ankara masaj salonu
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri

film izle

404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.