logo

reklam

Din Görevlilerine Bu Alçak Saldırı Neden

Cenab-ı Allah Kuran-ı Kerimde ” Biz gerçekten İnsanoğlunu şan ve şeref sahibi kıldık. Onları çeşitli nakil araçları ile karada ve denizde taşıdık, kendilerine güzel güzel rızıklar verdik; yine onları yaratıklarımızın bir çoğundan cidden üstün kıldık.” ( isra 70)
İşte insana böylesine değer veren, insan için ayet indirilen bir dine kin beslemek elbette ki kötü emelleri olan bir yaratık olduğunun kanıtıdır.

İmanı ve islamı tanımayanlar Ezana ve Salaya karşı ciddî tepki içerisindeler.

1410 yıldır ınsanlık alemine ışık tutan Kuran-ı Kerime bu alçak saldırı neden?

Din görevlileri hiçbir zaman bir siyasi partinin emir komutasında olmadı ve olamaz.?

Din Görevlilerine “Paralı Köpek” diyen bu alçak ve insanlık tan nasibini almayan bu deyyüz acaba hangi siyasi erkin köpeğidir?

Biz dingörevlilerin sesinden rahatsız olan bu ıman yoksunu acaba hangi yaratığın sesinden zevk alıyor?

Laiklikten ve Cumhuriyet söyleminin daha manasını bilmeden köpek gibi havlayan, güya kendini aydın olarak gösteren, bu cahil yaratığın gayesi ne?

Şeriatın manası nı bilmeden bu “kelb” suretindeki mahluk acaba ne fitne peşinde?

Senin gibi havlayan aşağılık bir mahlukun ne dünyada ne de Allah katında asla yeri yok ve olamaz!..

Bu dar kafalı sığ düşünceli dindara ve dine hoşgörüsü olmayan zavallı domuz suretinde bir mahluk!…

İslam’ın usul ve esaslarını anlamak istemeyen, İslam’a dair tek bildiği geçmişte bir imtihan şekli olan kurban kissasini kendine göre yorumlayan, islami ve İslam mensuplarını cani olarak göstermeye çalışan çağdaş cahillerin ifadelerini en sert şekilde kınıyoruz.

İslamin insanı yaşatan mesajlarına kulaklarını tıkayan, modern bilimin dahi islam kitabı üzerine inşa edilmesine tepki gösteren, okumuş cahillerin toplumu germe mücadelesini, cahil zirvasi olarak görüyoruz.

Kardeşliğe tahammül edemeyen, ezan ve sünnete tahammül edemeyen bu tarz tiplerin kurallı bir cümle gibi art arda dizilmelerini kurgulanmış bir saldırı ve itibarsizlastirma fırsatı olarak görenlere şaşıyoruz.

İmanın değer ve duruşunu Rabbin yarattiklari ile yatıştırmaya çalışan, inanç esaslarını bilmedikleri Atatürkçülük kuramları üzerinden sahaya iten ve kendilerince cephe açmaya çalışanların imanı ve insani bilmedikleri gibi temsil etmeye çalıştıkları Atatürkçülük ve Cumhuriyetcilik hususunda da sınıfta kaldıklarıni görmekteyiz.

Tek bildikleri islamin insanı kurban ettiği lafsiyla bilmişlik taslayanlarin cahiliye döneminde kız çocukları hakkında verilen devrim usulü kararları okumadiklarini, İslam’da insanı yaşatmanın dini yaşatmak olduğunu anlamayanlarin bir kaç sloganik cümle ile ortamı kirletmelerine izin vermemeliyiz.

İmanın insanı insan yaptığını bildiğimiz halde, imandan habersiz yaşayan ve sloganik bir kaç söylemin arkasına sığınan bu tiplerin cahiliye felsefecilerinden, Ebu Cehil dönemi şairlerinden bir farkının olmadığını üzülerek görmekteyiz.

Kuranı Kerim’in çağlara ışık tutan ve asla anlamını kaybetmeyen sözleri karşısında kulaklarını tıkayan, İslami Daeş mensubu teröristler olarak gören oksitlenmiş zihinli modern cahillerin artık saçma safsatalariyla gündemi meşgul etmelerini istemiyoruz.

Bilmediklerini dahi bilmeyenlere bilerek, araştırarak İslami tekrar tanimalari için bilenlerin tedrisatina davet ediyor. Diyanet-Sen varoldukça bu cahiliye zihniyetinin Türkçe ezan ve dua özlemleri ve sevinçleri kursaklarında kalacaktır.Asla buna müsade etmeyeceğiz.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti içerisinde polemik oluşturmak isteyen, yüce Müslüman Türkiye Halkını kin ve nefrete sürükleyen bu şahıs ve şahıslar hakkında inanıyoruz ki gerekli işlemler başlatılacaktır…

Yasin Çınar Diyanet sen Şube Başkanı.

Share
6785 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+8 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri