logo

reklam

Belediye Tarafından 20 Yeni Otobüs Daha Hizmete Başladı

Ağrı Belediyesince kentte ulaşımın rahatlaması ve vatandaşların konforlu ortamda yolculuk yapmasını sağlamak adına alınan 20 otobüs hizmete başladı.

Otobüsün koltuğuna geçerek konvoya öncülük eden Belediye Başkanı Savcı Sayan, şehir turu yaparak otobüsleri halka tanıttı.

Vatandaşlar otobüs üren Belediye Başkanı Sayan’a sevgi gösterilerinde bulunarak o anları cep telefonlarına kaydetti.

Konvoy turunu İbrahim Çeçen Üniversitesi yerleşkesinde tamamladıktan sonra gazetecilere açıklamada bulunan Başkan Sayan, hizmetkar olmaya geldiklerini, hizmetkarlığın evde oturup ayak ayak üstüne atıp oturmak olmadığını söyledi.

Hizmetkarlığın boğazda oturup ahkam kesmek olmadığını belirten Sayan, şöyle konuştu:

“Hizmetkarlık milletin içine girip onların dertleriyle dertlenmektir, hizmet etmektir. Bizde bunu şiar edindik. Başladığımız günden bugüne kadar kendi ilimize sürekli yenilikler getirmeye çalışıyoruz. Ulaşımda devrim yapacağız dedik ve yaptık. 100’e yakın minibüsümüzle halkımızın hizmetine girdik. Bugünde 20 yeni otobüsümüzle halkımızın hizmetine başladık. Ağrı için doğunun yıldızı olacak demiştik. Gerçekten öyle olacak. Öyle olmaya devam edecek. Hatta biz çıtayı bugün yükseltiyoruz. 81 vilayetin için Ağrı Türkiye’nin parlayan yıldızı olacak. Bu konuda iddialıyız. Büyükşehirlerle yarışıyoruz.”

Ağrı’dan diğer illere göç olmadan insanların terörden uzak huzur içerisinde yaşayacağını anlatan Başkan Sayan, bütün illerde dolmuş ücretlerine zam yapıldığını ifade etti.

Ağrı’da ulaşımın çok uygun olduğunu vurgulayan Sayan, şunları kaydetti:

3 gün sonra öğretmenbüs uygulaması başlayacak. Biz halkımıza hizmet için varız. Kar için çalışmıyoruz. Zarar etmeyeceğiz ama aşırı karlardan kaçacağız. Amacımız kar etmek değildir, halka hizmet etmektir. Sosyal devlet budur, sosyal belediyecilik budur. Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi gönül belediyeciliği, hizmet belediyeciliği. Ağrı bunu başaracaktır. İnşallah bütün illere de örnek olacaktır. İstanbul yüzde 50 daha artırsın. ‘Her şey çok güzel olacak’ demişti. Biz öyle bir iddiada bulunmamıştık. Biz güzel şeyler yapacağız demiştik. Biz yapmaya başladık. Onlar her şeyi berbat etmeye başladılar.Taktir halkın.”dedi

Share
4561 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?
kayseri masaj salonu yalova masaj salonu samsun masaj salonu antalya masaj salonu ankara masaj salonu
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri

film izle

406 Not Acceptable

406

Not Acceptable

This request is not acceptable