logo

reklam

Belçika Seçimlerinde Müslüman Kökenli Adaylar Önemli Başarılar Elde Etti

 

Belçika’da geçtiğimiz günlerde yapılan federal ve yerel milletvekili seçimlerinde, Müslüman kökenli tek parti lideri olan Team Fouad Ahidar’ın listelerinde hem Türk hem de Müslüman kökenli Arap adaylar yarıştı. Yerel Parlemento seçimlerde üç koltuk elde eden parti, Türk kökenli milletvekili adayı İbrahim Dankuş’u yedek milletvekili statüsüne taşıdı. Herhangi bir milletvekilinin görevinden ayrılması veya bakan olması durumunda boşalan koltuğa Dankuş yedekten oturmuş olacak.

Federal parlamentoda ise Müslüman kökenli ve aslen Filistinli aday Ammar Dabbour, aldığı yüksek oyla milletvekili olmaya çok yaklaştı. Konuyla ilgili açıklama yapan Dabbour, şu ifadeleri kullandı:

“Ben Ammar Dabbour, Team Fouad Ahidar listesinde birinci sırada yer alan aday olarak, talep ettiğimiz yeniden sayımın 4,872 oyluk tercihime eksik olan 533 oyu bize vermesini ve böylece federal parlamentoya bir koltuk üzerinden girmemizi sağlayacağını umuyorum.”

Belçika’daki seçimlerde Müslüman kökenli adayların elde ettiği bu başarı, ülkede çeşitliliğin ve temsilin artmasına yönelik önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. Team Fouad Ahidar’ın liderliğinde birleşen Türk ve Arap kökenli adaylar, seçimlerdeki performanslarıyla dikkat çekti.

Haber / Okan GEÇGEL

 

Share
244 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+10 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri