logo

reklam

AİÇÜ ile TÜBA Arasında Türkoloji Araştırmaları Destek Programı Protokolü İmzalandı

 

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi (AİÇÜ) ile Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) arasında TÜBA Türkoloji Araştırmaları Destek Programı’na dair protokol imzalandı.

Cumhurbaşkanlığı’nın Yunus Emre, Hacı Bektaş-ı Veli ve Mehmet Akif Ersoy (2021-2022) özel kutlama yılı genelgesi çerçevesinde yurt dışında çalışan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan Türkologlara yönelik TÜBA tarafından yürütülen Türkoloji Araştırmaları Destek Programı Protokolü, AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT ile TÜBA Başkanı Prof. Dr. Muzaffer ŞEKER tarafından imzalandı. Protokolle Türkologlara burs verilmesine ilişkin usul ve esaslar belirlenirken Türkologlara her yıl Akademi Konseyince belirlenen konu ve alanlarda ilgili öğretim üyeleri ile birlikte ülkemizde ortak çalışma yapma imkânı sağlanmış olacak.

Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT, “Üniversitemiz  tarafından çalışma konusuna göre belirlenen danışmanlardan, TÜBA tarafından belirlenen bursiyerler için bir öğretim üyesi görevlendirecek. Bursiyerlere, araştırmalarını yürüttükleri 3 ay boyunca konaklama imkânı Üniversitemiz tarafından sağlanacak, yürütülen araştırmanın akademik başarısı ve bilimsel sorumluluğu vb. tüm akademik süreçler Üniversitemizin sorumluluğunda olacaktır” diye konuştu.

Türkoloji Araştırmaları Destek Programı Protokolü, AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT’un yanı sıra Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Kastamonu Üniversitesi ve Selçuk Üniversitesi’nin Rektörleri tarafından da imzalandı.

Share
223 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+2 = ?
kayseri masaj salonu yalova masaj salonu samsun masaj salonu antalya masaj salonu ankara masaj salonu
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri

film izle

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx