logo

reklam

AĞRI’DA SABAH NAMAZI “HUZURDA BULUŞMA” PROGRAMININ 8. GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Ağrı Müftülüğünce her ayın ilk Pazar günü başlatılan “Sabah Namazında Huzurda Buluşma” programının Mayıs ayı buluşması gerçekleştirildi.

Mayıs Ayı Sabah namazı buluşmasında Ramazan-ı Şerif ve Bereket konusu işlendi. Konuşma yapan İl Müftüsü Tandoğan TOPÇU şunları dile getirdi. ”05 Mayıs 2019 Pazar gününü Pazartesi’ye bağlayan akşam ilk teravih namazını kılıp, aynı gecede ilk sahurla beraber oruca niyetlenip 2019 yılı Ramazan yolculuğuna başlamış olacağız.

İnsanlığın kararan ufkunu aydınlatan İlahi Kitabımız Kur’an-ı Kerim bu ayda inmeye başlamıştır. İslam’ın beş temel esası olan oruç bu aya tahsis edilmiştir. Bu ayda tutacağımız oruçlarla sabrı ve nefsimize hakim olmayı öğrenip, aç ve yoksulların halini daha iyi anlamış olacağız. Bu ayda verecek olduğumuz zekat, fitre ve sadakalarla, kuracağımız iftar sofralarıyla buruk gönülleri sevindirip, dostlukları kuvvetlendirip, insani değerleri hakim kılmanın azmi ve gayreti içerisinde olacağız.

Ramazan ayı Kur’an ayıdır, oruç ayıdır, teravih ayıdır, mukabele ayıdır, zikir ayıdır, zekât, fitre ve sadaka ayıdır. Ramazan ayı evveli rahmet, ortası mağfiret ve sonu cehennemden kurtuluş ayıdır. Ramazan ayı on bir ayın sultanıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle bu yılki Ramazan ayı boyunca yapacak olduğumuz tüm ibadetlerin Yüce Rabbimiz tarafından kabul edilmesini, bu ayın başta Ağrı’lı hemşerilerimiz olmak üzere, ülkemize ve İslam Alemine hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

Gençlerin ve Ağrı halkının yoğun ilgi gösterdiği sabah namazında ki buluşma programına katılan cami cemaatine ve gençlere çorba ikram edildi.

Share
2180 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+5 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri