logo

reklam

AĞRI’DA KUR’AN KURSLARI ARASI BİLGİ YARIŞMASI HEYECANI

 

2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılı Kur’an Kursları öğrencileri arasında bilgi yarışması düzenlendi.

Ağrı Kültür ve Kongre Merkezi Konferans salonunda yapılan yarışma oldukça çekişmeli geçti. Ağrı İl Müftü Vekili Fatih TAVLAŞOĞLU açılış konuşmasında “Kur’an eğitimi ve hafızlığın önemi” hakkında bilgiler verdi.

Jüri Başkanlığını İl Müftü yardımcısı Murat SARI, üyeler Hamur İlçe Müftüsü Haydar DARAKÇI, İl Vaizi İmdat BALKİS ile soruların takdimini İl Vaizi Nuri ARSLAN’ın yaptığı, Ağrı Merkez ve her İlçenin Kur’an Kursları birincilerinin katıldığı yarışmaya geçildi.

Sorulan 25 soru sonunda bayanlar kategorisinden Ağrı Merkez Şinasi Kız Kuran Kursu öğrencisi Zeynep AKKOYUN birinci, Diyadin Ergül Doğan Kız Kuran Kursu Öğrencisi Hatice YEŞİL ile Eleşkirt Yeşilova Kız Kur’an Kursu Öğrencisi Rabia YAKUT aynı puanla ikinciliği paylaştılar. Doğubayazıt Kuran Kursu öğrencisi Ayda YAVUZ üçüncü oldu. Erkekler kategorisinden ise Diyadin Salihiye Erkek Yatılı  Kur’an Kursu öğrencisi Erol KAYA birinci, Ağrı Merkez Yatılı Bölge Erkek Kuran Kursu öğrencisi Şeyhmus BUDAK ikinci oldu.

Yarışma sonunda dereceye girenlere ödüller verilirken, yarışmaya katılan tüm öğrencilere de muhtelif hediyeler takdim edildi. Toplu resim çekildikten sonra program sona erdi.

Share
2361 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri