logo

reklam

AĞRI’DA ENGELLİLERLE ANLAMLI İFTAR PROGRAMI

Ağrı İl Müftülüğü engelli vatandaşlara iftar programı düzenledi. Şafak Bakım Evinde düzenlenen iftar programına; İl Müftüsü Tandoğan TOPÇU,  Diyanet İşleri Başkanlık Müşaviri Selahaddin ÇELEBİ, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Şafi ERİM, İl Müftü Yardımcıları Fatih TAVLAŞOĞLU, Murat SARI,  İl Müftülüğü Engelli Koordinatörleri ve ilimizde faaliyet  gösteren engelli derneklerinin başkanları, engelli vatandaşlarımız  ve aileleri katıldı.

İl Müftüsü Tandoğan TOPÇU, iftar öncesi engelliler ve aileleriyle ilgilenerek sohbet etti.

Akşam ezanının okunmasının ardından Başkanlık Müşaviri Selahaddin ÇELEBİ yapmış olduğu konuşmada engellilere hayır duada bulunarak iftar duasını yaptı. Ardından Diyanet İşleri Başkanı Prof Dr. Ali ERBAŞ’ın selamını ilettikten sonra oruçlar hep birlikte açıldı. Duanın ardından konuşma yapan İl Müftüsü TOPÇU, iftar programına katılan engelli  ve ailelerine teşekkür ederek, birlikte iftar yapmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Akabinde TOPÇU konuşmasına şöyle devam etti; İnancımıza göre bir insanın Allah katında değer kazanması, fiziksel özellikleriyle değil, gönül zenginliğiyle ve yapıp ettikleriyle mümkün olmaktadır. Ayrıca oruçlu ağızlarla yapılan duaların Cenab-ı Allah tarafından kabul edildiği beyan ediliyor. Bu Ramazan ayında davetimize icabet edip bizi kırmayarak buraya kadar geldiniz, soframıza şeref kattınız, bize şeref verdiniz, Allah razı olsun. Allah birlik beraberliğimizi daim eylesin.” dedi.

İftara katılan engelli derneklerinin başkanları, engelli vatandaşlarımız  ve aileleri İl Müftüsü TOPÇU’ya “Bizleri her zaman düşünerek değer veren, yanımızda olan İl Müftümüzün şahsında Diyanet İşleri Başkanlığımıza ve bu ramazan ayında sofrasını açarak bizleri  sevindirmesinden dolayı İl Müftümüze çok teşekkür ederiz.” dediler.

Ardından teravih namazını ifa etmek için Merkez Camiine geçildi. Teravih namazı öncesi Başkanlık Müşaviri Selahaddin ÇELEBİ kürsüden Ağrılı vatandaşlara vaaz-ü nasihatte bulunurken İl Müftüsü TOPÇU teravih namazını kıldırdı. Teravih namazının ardından il merkezinde bulunan Şinasi Ünsal Yatılı Hafızlık Kız Kur’an Kursuna ziyaret gerçekleştirildi. Ziyarette öğrencilerle hasbihal eden İl Müftüsü TOPÇU ve Başkanlık Müşaviri ÇELEBİ öğrencilere ikramda bulunduktan sonra öğrencilere başarılar dileyerek kurstan ayrıldılar.

 

Share
3239 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+4 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri