logo

reklam

Ağrı Belediye Başkanlığı’ndan basın açıklaması

Ağrı Belediyesi Eş başkanları Hazal Aras, Memet Akkuş ve DEM Parti Belediye Meclis üyeleri belediye hizmet binasında basın açıklaması gerçekleştirdi.

Ağrı Belediyesinin borç durumu ile ilgili konuşan Eş başkan Hazal Aras; “Değerli Ağrı halkı 31 Mart yerel seçimlerinde halkın teveccühü ile belediye eş başkanları ve belediye meclis üyeleri olarak seçildik. 3 Nisan 2024 tarihinde mazbatamızı alarak devir teslim törenini gerçekleştirdik. Belediyeyi devralmamızın hemen akabinde Sayıştay’dan müfettiş talebinde bulunduk. Şu an itibarıyla Sayıştay’dan tarafımıza geri dönüş yapılmadığı için belediyenin borç miktarını sizlerle paylaşmadık. Davet edeceğimiz bağımsız denetçilerin incelemesi sonucunda ivedilikle belediyenin borç listesini sizlerle paylaşacağız.” ifadelerini kullandı.

Belediyeyi disipline etme ve işlevsel kılma adına çalışmaların sürdürdüğünü belirten Eş başkan Aras; “ Belediyemizi düzene sokma konusunda yoğun bir mesai harcıyoruz, bu süre zarfında bir takım problemlerle karşılaştık. Karşılaştığınız bazı problemler ise şu şekilde; İŞKUR tarafından belediyemize gönderilen ve belediyenin çeşitli birimlerinde çalıştırılan 183 İŞKUR işçisi geri çekildi. Yine eş zamanlı olarak Özel idare tarafından belediyemize hibe edilen paletli eder geri çekildi. Şu anda çöp toplama merkezi halk sağlığını tehdit eden bir noktaya ulaştı bu uygulama ile cezalandırılan Ağrı Belediyesi değil Ağrı halkıdır. Yeni eş zamanlı olarak kanal açma aracı özel idare tarafından geri çekildi ve belki de en vahimi her ay düzenli olarak İller Bankası’ndan banka hesaplarımıza aktarılan ve üzerinde kamu yararı kararı olan içerisinde 7 milyon Türk Lirası olan hesaplarımız bloke edildi ve şunun altını önemle çizmek istiyorum ki bloke edilen hesaplarla biz Ağrı’da ki çocuklarımıza park yapma planı gerçekleştirmiştik. Sizler de takdir edersiniz ki bir kentin sorunları ancak ve ancak o kentteki tüm kurumların eş güdümlü dayanışması ile çözülebilir bizler Belediye olarak bu sorumluluk bilinciyle hareket ediyoruz, bu sorumluluk bilinci ile hareket ediyoruz ki Hamur Belediyesi tarafından bizden istenen iş makinası ivedilikle Hamur’a gönderildi. Bizler bu sorumluluk bilinciyle hareket ediyoruz ki cezaevi tarafından talep edilen altyapı borularını temin etmek için yoğun bir çaba içerisindeyiz, bizler bu sorumluluk bilinciyle hareket ediyoruz ki bize bunca sıkıntıyı ve zorluğu yaşatan özel idarenin çöplerini hala alıyoruz.

Huzur dolu bir kentte barış içinde yaşamak şiarıyla hareket ettiklerini belirten Eş başkan Aras; “Değerli Ağrı halkı şunu bilmenizi istiyoruz; Bizler huzur dolu bir kentte barış içinde yaşamak istiyoruz ve devletle halk arasında makasın açılmasını istemiyoruz, bu noktada üzerimize düşen sorumluluğu yerine getiriyoruz. Şu çok iyi bilinsin ki bizler halka hizmet götürme noktasında o halkın hak ettiği hizmeti onlara sunma noktasında tüm engellemelere rağmen hiçbir zafiyet yaşamayacağız gerekirse seferberlik ilan edeceğiz, gerekirse kampanyalar düzenleyeceğiz, sorunları halkımızla birlikte paylaşacağız çözümleri hep birlikte üreteceğiz. Ama biz halka hizmet götürme noktasında hiçbir gerekçe dile getirmeksizin bir zafiyet yaşamayacağız. Ama şunu bilin ki size hizmet getirme noktasında önümüze konulan tüm engellemelere başta halk olmak üzere tüm Türkiye’ye konuyla paylaşacağız sizleri en kalbi duygularımızla saygıyla ve sevgiyle selamlıyoruz.” dedi.

Share
894 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+2 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri