logo

reklam

Vekil Gökçe’den Sağlık Müjdesi; Ağrı’ya 34 Doktor Atandı

cesim gokce1

AK Parti Ağrı Milletvekili Cesim Gökçe,Sağlıkta ilk müjdeli haberi verdi.Ağrı’ya önümüzdeki günlerde 34 doktor ve 14 vekil ebe ataması yapılacağını açıkladı.
Gökçe, yaptığı yazılı açıklamada, 1 Kasım 2015 seçimlerinde Ağrılı hemşerilerinin gösterdiği güvenin bir gereği olarak, üzerlerindeki sorumluluğun bilinci ve hizmet aşkı ile çalışmalarına devam ettiklerini belirtti.

Ağrı’nın en büyük sorunlarından birinin sağlık sorunu olduğunu ifade eden Gökçe, şunları kaydetti:

“İlimizde sağlık hizmeti noktasında daha iyi bir seviyeye gelebilmek adına da gereken hassasiyet gösterilmektedir. Konu ile ilgili Sağlık Bakanımız ve bakanlık bürokratlarımızla yaptığımız istişareler neticesinde atılması gereken bütün adımları değerlendirdik. Bu kapsamda bakanlığımız ilk etapta 2 çocuk doktoru göndermiş olup, 66 dönem doktor atamalarıyla birlikte ilimize 25 uzman, 9 pratisyen olmak üzere 34 doktor ataması kararı ilan edilmiştir. Ayrıca Halk Sağlığı Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere 14 vekil ebe alımı işlemleri karara bağlanmış olup kısa süre içerisinde ilana çıkılacaktır. Bu atamalar vatandaşlarımızın aldığı sağlık hizmeti kalitesinin yükseltilmesine ve her branşta uzman hekim eliyle hizmet almasına önemli katkılar sağlayacaktır.

Share
2077 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri