logo

reklam

Vatandaşın devlet dairesinde saygı görme hakkı var !

HSYK adaylarından, Bursa Adliyesi Yakalama bürosu savcısı , Özgür Katip Kaya’dan milyonlarca kamu görevlisine ders gibi açıklama. ” Her vatandaşın devletairesinde saygı görme ve isteme hakkı var ” İstanbul Üniversitesi 30. yıl mezunlarından olan Kaya, Facebook sayfasında bugün 22.10.2017 de, vatandaşlara eziyet eden, emanet makamlarında, koltuğa buyur edip dinlemek yerine, dakikalarca ayakta tutan, eziyet suçu işleyen, kibirli, gururlu yöneticilere ve kamu görevlilerine seminer ve genelge bir paylaşım yaptı.

Star TV E: Haber & Protokol Müdürü Dursun BORAN ‘ın haberine göre, Özgür savcı ‘ya yüzlerce teşekkür yorumu geldi. Hizmet ve mesai sırasında vergi veren vatandaşların yeri ve saygınlığı korunmak zorunda diyen savcı Özgür Katip Kaya’yı arayan sivil toplum teşkilatlarının başkan ve yöneticileri ile Bursa işadamları , bu anlayışta bürokrat ve bürokrasi istiyoruz. Teşekkür ederiz dediler.

İşte O çok ses getiren savcının Facebook sayfasında yayınladığı mesaj :

SAYGI GÖRME VE İSTEME HAKKI

Her vatandaşın devlet dairesinde saygı görme ve isteme hakkı olduğunu unutmayalım. Hizmet sırasında vatandaşın yeri ve saygınlığı korunmalıdır. Vatandaşa rahatsız edici söylemlerden uzak, güler yüzlü, saygılı, nazik davranmamız hizmetin bir gereğidir.

Vatandaşlarımız arasında ayırım yapmadan herkesin onur ve haklarını koruyarak insanlarımızı yüceltelim ve yükseltelim. Vatandaşın huzur ve mutluluğu için daha çok çalışalım. Sağlıklı iletişim kurmak ve bilinçli vatandaş olmak için biraz gayret edelim.

Yargıda önemli olan insana insan olduğu için saygı duymak ve saygıya dayalı bir yargı kültürünü inşa etmektir.

Vatandaşa değer vermek, İnsan haklarına saygılı olmak demektir.ÖZGÜR’le ÖZGÜR’ce

22.10.2015
Özgür Katip Kaya
Bursa Cumhuriyet Savcısı

Resim’de Özgür Savcı , gazeteci Dursun Boran ile adliyesinde ki makamnda görülüyor.

Share
1751 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?
kayseri masaj salonu yalova masaj salonu samsun masaj salonu antalya masaj salonu ankara masaj salonu
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri

film izle

bahis siteleri