logo

reklam

Van’daki terör saldırısıyla ilgili AKP Milletvekili Beşir Atalay’dan açıklama

vaaa

AKP Van Milletvekili Atalay, yaptığı açıklamada, “Başbakanımız terör unsurlarının Tendürek’ten temizlenmesi için gereken her şeyin yapılması talimatı verdi” dedi.

AKP Van Milletvekili Beşir Atalay, Tendürek Dağı’nda terör örgütüne yönelik yürütülen operasyona ilişkin, “Başbakanımız terör unsurlarının Tendürek’ten temizlenmesi için gereken herşeyin yapılması talimatı verdi.”dedi.

Atalay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Tendürek Dağı bölgesinde, terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonlar sırasında şehit olan 8 asker için bu sabah düzenlenen törene Başbakan Binali Yıldırım ile beraberindeki Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katıldığını anımsattı.

Çaldıran’da şehit olan askerlere Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı dileyen Atalay, şu ifadeleri kullandı:

“Başbakanımız Binali Yıldırım, cenaze töreni öncesinde Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Arif Çetin’den, Tendürek Dağı’nda süren operasyonlarla ilgili kapsamlı bilgi aldı. Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da brifingi izledi. Korgeneral Çetin, haritalar üzerinde süren operasyonları ayrıntılı biçimde anlattı. Başbakanımız terör unsurlarının Tendürek’ten temizlenmesi için gereken her şeyin yapılması talimatı verdi.”

Van’ın Çaldıran ilçesindeki Tendürek Dağı bölgesinde, terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonlar sırasında şehit olan 8 asker, Başbakan Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AKP Van milletvekilleri Beşir Atalay ve Burhan Kayatürk’ün katılımıyla düzenlenen törenin ardından memleketlerine uğurlanmıştı.

Share
1318 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+7 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri