logo

reklam

VALİ YARDIMCISI İNCİ TKDK’YI ZİYARET ETTİ.

tkdk1

Ağrı Vali Yardımcısı Sedat İnci Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Ağrı İl Koordinatörlüğü’nü ziyaret etti.

Ziyareti kapsamında İl Koordinatörü Ali haydar Yiğit ile makamında görüşen İnci, TKDK’nın ildeki çalışmaları ve sağlamış olduğu hibe destekleri hakkında bilgi aldı. TKDK’nın il için önemli yatırım imkanları sağladığını belirten İnci, Ağrı olarak bu imkanlardan daha etkin bir şekilde faydalanılması ve yatırımcıların bu gibi fırsatları değerlendirmesi gerektiğini ifade etti.

Sağlamış oldukları destekler ve ilde hayata geçirilen yatırımlar hakkında bilgi veren İl Koordinatörü Alihaydar Yiğit ise TKDK hibeleri ile ilde birçok işletmenin kurulduğunu ancak yatırım miktarının ve işletme sayısının arzu ettikleri ölçüde olmadığını ifade etti. Diğer kurumlarla yürütülecek ortak çalışmalar ve özellikle il ve ilçe düzeyindeki mülki amirlerin teşvikiyle ilimizin hak ettiği düzeyde, çok daha fazla sayıda yatırımın gerçekleşebileceğini belirtti. Bu hususta tüm ilgili kurum ve kuruluşlardan destek beklediklerini ifade etti.Koordinatörlüğü gezerek hizmet binası hakkında bilgi alan ve diğer çalışanlarla da görüşen Vali İnci’ye ziyaretinin anısına İl Koordinatörü Ali haydar Yiğit tarafından plaket taktim edildi.

Share
1609 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+6 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri