logo

reklam

Vali Musa IŞIN’ın Başlattığı Bir Proje Daha Hayata Geçiyor.

 

İl Özel İdaresi’nden Ağrı Kent Ormanı’na 2,5 milyon TL’lik destek

Şehir merkezi Gazi Mahallesinde yapımına 2015 yılında başlanan, bu yıl içerisinde de bitirilmesi planlanan, halkın sosyal ve dinlenme ihtiyacına cevap verecek olan Ağrı Kent Ormanı’na İl Özel İdaresi, 2,5 milyon TL mali destek vererek katkıda bulundu. Ağrı Valisi Sayın Musa Işın’ın girişimleriyle projelendirilen Ağrı Kent Ormanı, Orman Müdürlüğüne ait olan 25 dönümlük arsanın üzerine kuruldu. Toplam bütçesi 13.5 Milyon Lira olan projeye, Vali Musa IŞIN’ın girişimleriyle Serhat Kalkınma Ajansı(SERKA) 3 Milyon, Ağrı İl Özel İdaresi 2.5 Milyon, DAP İdaresi Başkanlığı 3 Milyon, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ise 5 Milyon lira katkıda bulundu.

Nehir ıslah edilerek nostaljik köprüler kurulacak

Kent Ormanın yanından geçen nehrin, kent parkıyla bütünleştirileceği ve üzerine iki adet nostaljik köprünün yapılacağı alan, önemli bir sosyal ve kültürel aktivite merkezi olacak. Fiziki altyapısı önemli ölçüde tamamlanan Kent Ormanı, ailelerin sosyal ihtiyaçları karşılayacak herşey düşünülerek projelendirildi. Bin 100 çam ağacının dikildiği alanda; sosyal tesis, mesire alanı, dinlenme bankları, 3 çeşme, 200 tuğla mangallık, 200 kamelya, 2 çocuk parkı, mescit, seyir kuleleri, otopark ve çok sayıda piknik masası bulunuyor.

İsmi değişebilir

Projenin hazırlanması, ihalesi ve yapım aşamalarını yakından takip eden Vali Musa Işın, “İnşallah burası faaliyete geçtiği zaman çok mükemmel bir yer olacak. Yıllardır atıl vaziyette bulunan Orman İşletme Müdürlüğüne ait olan 25 dönümlük arsa üzerine inşa edilen Kent Ormanı, Ağrı için önemli bir yaşam ve cazibe merkezi olacak. İsmi ‘Kent Ormanı’ olarak geçiyor ama ben buna itiraz ediyorum. Sitemizde açacağımız anket ile buranın adını belirleyeceğiz. Bu Selahaddin Eyyubi mi, Ahmed-i Hani Hazretleri mi ya da başkası mı olur ona halkımız karar verecek. Şehrimize ve halkımıza şimdiden hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

İl Özel İdaresi desteklerini sürdürecek

Kent Ormanı’nın Ağrı için önemli bir kazanım olduğunu ifade eden Vali yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sedat İnci, “ailelerimizin, insanlarımızın sevdikleriyle birlikte güzel ve kaliteli zaman geçirebilecekleri, dinlenebilecekleri nezih bir yer olacak. Valimiz Sayın Musa IŞIN’ın talimat ve destekleriyle hayata geçirdiğimiz bir proje olan kent parkımız, insanlarımızın günübirlik sosyal ihtiyaçlarını karşılayan bir sosyal yaşam merkezi olacağı gibi aynı zamanda ilimize de değer katacak bir projedir. Şehrimiz için kurum olarak üzerimize düşenleri yapmaktan mutlu oluyoruz. İl Özel İdaresi şehrin çehresini değiştirmek için her alanda çalışmalarını ve desteklerini sürdürüyor” şeklinde konuştu.

 

apark2 apark1

 

Share
1883 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+9 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri