logo

reklam

Vali Musa Işın; “Çocuklarımızı Peygamber ahlakı ile yetiştirelim”

Ağrı Valiliği Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi tarafından, Gençlik Merkezi Konferans Salonu’nda Kutlu Doğum Haftası programı düzenlendi.

Gençlik Merkezi minik gönüllü üyelerinin hazırladıkları program izleyicilerden büyük beğeni topladı.

Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan program; kısa piyes gösterisi, Peygamberlerin tanıtılması, İlahi, Şiir, Peygambere Mektup ve Hatım duasının okunması ile devam etti.

Programda Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından programlanmış “1500 Hatim Programı” kapsamında Gençlik Merkezi üyelerince okunan 21 Hatim ve 200 Yasin-Şerif’in hatım duası tüm katılımcılar tarafından yapıldı.

Ankara’da yaşanan patlamada Eleşkirt İlçesi Toprakkale Köyü’nden olan Ağrılı Şehit Astsubay Eren Ördek ve tüm şehitler için Yasin-i şerif okundu.

Program sonrasında konuşan Vali Işın; “kutlu doğum programımızı hazırlayan minik gençlik merkezi üyelerimizi tebrik ediyorum. Çok güzel bir programdı. Allah bu çocuklarımızı beyaz giysileri gibi sürekli korusun inşallah. Ailelerini de ayrıca böyle temiz ahlaklı çocuklar yetiştirdiği için ayrıca tebrik ediyorum. Allah hepimizin çocuklarını Peygamber efendimizin yolunda yürüyecek şekilde yetiştirmeyi nasip etsin. Biz çocuklarımıza Hz. peygamber yolunda büyütmeyi başarırsak Allah’a karşı olan kulluk borcumuzu en iyi şeklide yerine getirmiş oluruz. Çocuklarımızı da en güzel şeklide yetiştirmiş oluruz” diye konuştu.

Vali Işın konuşmasına şöyle devam etti:

“Bir kişi öldükten sonra 3 hasaneti sürekli devam eder; birisi güzel evlat bırakmaktır. Peygamber Efendimizin ahlakı ile çocuklarımızı yetiştirirsek cenabı hak bu hasanetimizi kapatmaz. İkincisi ilim sahibi olmaktır. Üçüncüsü ise yapmış olduğunuz hayır ve hasenatlardır. Allah rızası için bu zor süreçte çocuklarımıza sahip çıkalım. Şuan çocuklarımızın o kadar çok düşmanı var ki, ne olur çocuklarımızı kötü niyetli olanlara kaptırmayalım. Çocuklarımızı İslami terbiye ile peygamber efendimizin güzel ahlakı ile büyümesine vesile olalım. Ben tekrar bu güzel evlatlarımızı tebrik ediyorum. Allah sizleri de bu güzel memleketimizi de korusun. Allah birlik ve beraberliğimizi, kardeşliğimizi bozmasın, bozmak isteyenlere fırsat vermesin.”

Program sonrasında Vali Işın ve eşi Tuba Işın tarafından çocuklara çeşitli hediyeler verildi.

Vali Işın, çocukların isteği üzerine kendilerine bisiklet, Kur’an Kurslarına da bilgisayar sözü verdi.

Düzenlenen programa Ağrı Valisi Musa Işın, eşi Tuba Işın, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp, Ağrı İl Müftülüğü vaizlerinden Nuri Arslan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

abel1 abel2 abel3 abel4 abel5 abel6 abel8

 

Share
1622 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+3 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri