logo

reklam

Vali Işın, TEOG birincilerini ödüllendirdi

 

Ağrı Valisi Musa Işın, TEOG sınavlarında bütün soruları doğru yanıtlayarak birinci olan öğrencileri makamında kabul etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, öğretmenleri, okul müdürleri ve velileri ile birlikte Vali Işın’ı ziyaret eden Diyadin Atatürk Ortaokulu öğrencisi Sevdanur Aslan ile Merkez Baloluk Ortaokulu öğrencisi  Halil İbrahim Aydın’a Vali Işın tarafından birer altın hediye edildi.

Öğrencileri başarılarından dolayı tebrik eden Vali Işın, “çalışmaya ve başarılı olmaya devam edin. Yeni öğrenim hayatınızda daha dikkatli ve özenle çalışmanız gerekiyor. Bunun için de iyi arkadaşlıklar edinmeli, zamanı iyi değerlendirmeli ve disiplinli bir şekilde çalışmalısınız. Başarılı olmak için bir hedef belirlemek ve o hedefe ulaşmak için bir program dâhilinde çalışmak lazım. İnşallah bundan sonra da hayatınızın her alanında başarılı olursunuz” ifadelerinde bulundu.

Öğrencilerin daha başarılı olması ve eğitimdeki başarı seviyesinin iyi bir hale gelmesi için çalışmalar yürüttüklerini belirten Vali Işın, “Ülkemizdeki müfredat ile İlimizdeki müfredat arasında bir fark yok, aynıdır. Ama bizim burada bir eğitim atmosferini oluşturmamız lazım. Öğrencilerimizin ders çalışabileceği ortamlar oluşturmak zorundayız. Bunun için de gençlik merkezlerinde, kütüphanede, Kültür Kongre Merkezi’nde bu ortamları oluşturmak için çalışmalarımız sürüyor. İnşallah öğrencilerimize bu imkânı sunacağız. Derslik konusunda iyi durumdayız ve bunu daha da iyileştirmek için çaba gösteriyoruz. Ailelerimizin de eğitim konusunda çocuklarımıza sunacağı katkı ile daha durumlara geleceğimize inanıyorum” diye konuştu.

Ziyaret sonrasında Vali Işın tarafından öğrenci ve öğretmenlerine çeşitli hediyeler verildi. Ziyaret fotoğraf çekimi ile son buldu. ateog6 areog1 ateog2 ateog3 ateog4 ateog5

Share
1867 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri