logo

reklam

Vali Işın, Şemsi Tebrizi’nin kabrini ziyaret etti

 

airan10

Ağrı Valisi Musa Işın, Iğdır Valisi Davut Haner ile birlikte İran’da bulunan Şemsi Tebrizi’nin kabrini ziyaret etti.

Ağrı Valisi Musa Işın, Iğdır Valisi Davut Haner ve iki ilin heyetleri ile birlikte Türkiye-İran Sınır İlleri Ekonomik İşbirliği Toplantısı’na katılmak üzere İran’ın Hoy Kentine geçti.

Hoy Valisi Hüseyin Seyvani Asl tarafından karşılanan heyet daha sonra kent gezisine katıldı.

Hoy kentinde bulunan Şemsi Tebrizi’nin kabrinde dua eden Ağrı Valisi Musa Işın, Urumiye Televizyonuna Sınır İlleri Ekonomik İşbirliği Toplantısı’nı değerlendirdi.

Yüzyıllardır komşu olan iki ülkenin işbirliği yapmasının önemine değinen Vali Işın, “iki ülke insanının ekonomi, sosyal, kültürel ve eğitim konularında işbirliği yapması kaçınılmazdır. 5’incisinin düzenleneceği toplantıda şu ana kadar önemli mesafeler kat edildi. Tabi halen çözülmesi gereken önemli problemler var. Özellikle Gürbulak Sınır Kapısında yaşanan problemlerin çözümü için de bir gündem oluşturulması gerekiyor ” diye konuştu.

Anadolu’dan, Mevlana’dan Şemsi Tebrizi’ye selam getirdiklerini belirten Vali Işın, “atalarımız da yüzyıllar önce bu topraklarda birlikte yaşadılar. Bin yıllık ortak kültürümüz var. O yüzden biz kendimizi evimizde hissediyoruz. Bizi buarada ağırlayan herkese teşekkür ediyorum. Umarım bu toplantılarda daha fazla mesafe kat ederiz ve sorunların aşılmasına vesile olur” ifadelerinde bulundu.

Share
1685 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri