logo

reklam

Vali Işın, PKK Kürtleri yanlış tanıtıyor

 

Ağrı Valisi Musa Işın, “Bu halk Müslüman, dindar, namusuna, düşkün ve samimi. Kürtlerin çok güzel meziyetleri var. Ama bunlar Dünya’da ve Türkiye’de Kürtler gaddardır imajı çizdiler. Bunu yapanlar kürtlere düşmanlıktan başka hiçbir şey yapmamaktadırlar” diye konuştu.

Ağrı Valisi Musa Işın bu sabah eşi Tuba Işın ile birlikte Cumhuriyet Mahallesinde vatandaşlarla kahvaltıda bir araya geldi.

Programda konuşan Vali Işın, “Devlet olarak insanlarımızın huzurlu ve müreffeh bir hayat tarzını idame etmeleri için gayret gösteriyoruz. Sizler mutlu olursanız bizler de mutlu oluruz. Toplumumuzun huzur içerisinde yaşaması için hepimizin iyi olması lazım. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın. Bizde insanımızı yaşatmaya çalışıyoruz. İnsanlarımızla birlikte olmaya çalıyoruz” dedi.

Ağrı’nın güzel ve huzurlu bir yer olduğunu belirten Vali Işın, “Ağrı halkı misafirperver, dindar ve  geleneklerine bağlıdır. Birkaç yıldır Ağrı’da huzursuzluk çıkartmaya çalışan bir gurup var. Bunlara asla fırsat vermeyin. Bunlar evinize gelirler, yalan konuşurlar ve olmadık iftiralar atarlar. Bu tamamen sizin fıtratınıza aykırı söylemlerdir. Allah katletmeyi ve öldürmeyi, başkalarının namusuna el atmayı, başkasından haraç almayı, kimsenin malına ve mülküne tecavüz etmeyi yasaklamıştır. Ama ev ev dolaşıp sizin çocuklarınızı götürmeye ve sizi kandırmaya çalışanlar bu yasak olan her şeyi yapıyorlar. Adam öldürüyorlar, onun bunun malına tecavüz ediyorlar, kız ve erkek çocuklarını ayırt etmeksizin dağa götürüyorlar. Esnafı haraca bağlamış ve toplumu huzursuz etmişlerdi. Haraç vermeyenleri zorla dağa götürüyorlardı” ifadelerini kullandı.

ÇOCUKLARA BOYLARINDAN BÜYÜK SİLAHLAR VERİYORLAR

PKK tarafından dağa kaçırılan çocuklara değinen Vali Işın, “buradan iki tane kız çocuğunu dağa götürdüler. Lisede okuyan çocukları dağa götürüyorlar. Bu çocuklar bugün okullarda okumaları ve anne babalarının yanlarında olmaları gerekiyor. Geçenlerde iki kişi geldi teslim oldu. Dağda boylarından büyük silahlar veriliyor bu çocuklara. Yazık günah değil mi onlara. Siz çocuklarınızı okumaları için bin bir türlü emekle büyütüyorsunuz ve bu insanlıktan çıkmış canavarlaşmış anarşistler gelip çocuklarınızı elinizden alıp götürüyor. Ondan sonra siz çocuklarınızı bir daha göremezsiniz” dedi.

Vali Işın konuşmasını şöyle sürdürdü;

“Bu halk Müslüman , dindar, namusuna, düşkün ve samimi. Kürtlerin çok güzel meziyetleri var. Ama bunlar Dünya’da ve Türkiye’de Kürtler gaddardır imajı çizdiler. Bunu yapanlar Kürtlere düşmanlıktan başka hiçbir şey yapmamaktadırlar. PKK’nın projesinin amacı Kürtleri dinsizleştirmektir. Bunu reddetmiyorlar. Ondan sonra da sizin mal varlıklarınıza el koymak, çocuklarınızı elinizden almayı amaçlayarak her türlü zulmü size yaparlar. Bunların sahip olduğu marksist ve komünist felsefe 1991 yılına kadar Rusya’da uygulandı. Milyonlarca insan katledildi. Bugün PKK’nın sahip olduğu zihniyet Kürtleri ezmektir. Bu bir projedir. Sakın sakın bu projeye gelmeyelim. Biz hep beraber bu oyuna gelmeyeceğiz. Biz sizin için siz de bizim için varsınız. Siz kendi menfaatinizi düşünmez çocuklarınızı ateşe atarsanız o zaman siz de perişan olursunuz. Devletimiz güçlüdür ve zengindir. Muhtaç olan herkese yardım yapmaktadır. İlimizde, ilçelerimizde, köy ve mahallelerimizde devletimiz çok güzel yatırımlar yapmaktadır ve inşallah yapılmaya da devam edecektir. Çocuklarınızı lütfen iyi koruyun. Onları okula gönderin takip edin sürekli. Çocuklarınızı başkaları ve teröristler için yetiştirmeyin. Sizin çocuklarınız saf ve temizdir. Çocuklarınızın iyi insanlar olmasını istiyorsanız onları İslam ahlakı ile büyütmeye gayret gösterin.”

acum13 acum1 acum2 acum3 acum4 acum5 acum6 acum7 acum8 acum9 acum10 acum11 acum12

Share
1625 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri