logo

reklam

Vali Işın organ bağışında bulundu

Ağrı Valisi Musa Işın, Organ Bağısı Haftası münasebetiyle Devlet Hastanesi’nin kurduğu standı ziyaret ederek organlarını bağışladı.
Ağrı Devlet Hastanesinin 3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet Caddesinde kurduğu tanıtım standında vatandaşlara organ bağışı hakkında bilgiler verildi.
Standa gelen Vali Işın, İl Sağlık Müdürü Fikriye Tekin, İl Müftüsü İbrahim Gemici, Ağrı Devlet Hastanesi Başhekimi Ömer Durak ve hastane personeli ile bir çok vatandaş organ bağışında bulundu.

3 – 9 Kasım´ın Organ Bağışı Haftası olduğunu anımsatan Vali Işın, “Vatandaşın bu konudaki dikkatini ve farkındalığını oluşturmak için bugün burada bir gayret gösterilmektedir” dedi.
Organ bağışında bulunduğunu ifade ede Vali Işın, şunları söyledi:
“Organ bağışında bulunarak inşallah insanlığa maddeten ve manen hizmet etmiş oluruz. Bütün vatandaşlarımıza her şeyden önce sağlık ve sıhhat diliyorum. Gerektiğinde başka insanların hayata tutunması içinde bizim insanlarımız her türlü fedakârlığı yapar. Bu konuda da ciddi bir bilinç oluşmuştur. Artık organ bağışı yapılır mı? Yapılmaz mı? Hemen hemen Türkiye´de son bulmuştur. İnsanlarımız artık rahat bir şekilde organlarını bağışlamaktadır. Bu nedenle bende vatandaşlarımız ile birlikte bu standımızı ziyaret ederek organlarımızı bağışladık.” aacep3 aacep2 aacep1

Share
1600 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+8 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri