logo

reklam

Vali Işın, milli sporcuları kabul etti

ase1 ase2

Ağrı Valisi Musa Işın, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle milli sporcuları makamında kabul etti.

Kendisine sunulan Türk Bayrağını öperek teslim alan Vali Işın, Türkiye, Avrupa ve Dünya  şampiyonlarında çeşitli dallarda dereceye girmiş milli sporcuların bayramını kutladı.

Gençlerle spor üzerine uzun süre sohbet eden Vali Işın, “gençler bizim geleceğimizdir. Onlara hem maddi hem de manevi açıdan güzel bir gelecek hazırlamamız lazım. Gençlerimizin güzel ahlakla, toplumun geleneklerine ve değerlerine göre yetiştirilmesi ve kötü alışkanlıklardan uzak durması lazım. Burada da bize görev düşüyor. Önce kendisine faydalı olacak bir gençlik yetiştirmeliyiz. Çünkü kendisine fayda sağlayamayan ailesine, çevresine, topluma fayda sağlayamaz. İnşallah bu pırıl pırıl gençlikle geleceğe emin adımlarla birlikte yürüyeceğiz” dedi.

Gençlere derslerini aksatmamaları konusunda uyaran Vali Işın, “spor önemlidir. Ama sporu yaparken eğitimi aksatırsak eksik kalırsınız. Biz büyükleriniz olarak her konuda sizin yanınızdayız. Sizden de hem spor anlamında, hem eğitiminizde, hem de ahlaki yönden güzel şeyler bekliyoruz. Çünkü bir sporcu için yetenek kadar ahlak da gereklidir. Anne ve babalarınıza karşı, ailenize karşı saygılı olun. Çünkü onların bizim üzerimizde çok emeği var. Hem de hiçbir şeyle ölçülmeyecek kadar. Ülkemiz için, milletimiz için güzel yarınlar inşa etmemiz gerekiyor. Bu konuda size çok iş düşüyor. Kendinizi iyi yetiştirerek, güzel başarılara imza atarak katkı sunmak sizin elinizdedir. Şu ana kadar elde ettiğiniz başarılar için sizleri, ailenizi ve hocalarınızı kutluyorum. Bundan sonraki süreçte de nice başarılar diliyorum” diye konuştu.

Vali Işın’a ziyaret sonrasında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Budak tarafından spor ayakkabı hediye edilirken Vali Işın da, sporculara çeşitli hediyeler verdi.

Ziyarette Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Budak, Yurtkur Müdürü Yalçın Hatunoğlu sporculara eşlik etti.

ase3 ase4 ase5 ase6 ase8 ase10

 

Share
2221 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+5 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri