logo

reklam

Vali Işın, koltuğunu Samet Efe Aktaş’a teslim etti

Servet ARSLAN/ AĞRI, (DHA)- Ağrı Valisi Musa Işın’ın makam koltuğuna 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle ilkokul birinci sınıf öğrencisi Samet Efe Aktaş oturdu.

Vali Musa Işın, 15 Nisan ve Kuvayı Milliye İlkokulu öğrencilerini makamında kabul etti. Kabulde Samet Efe Aktaş Vali Işın’ın makamına geçti. Aktaş, ilk işinin ağaçlandırma, oyun parkları ve evleri yıkılan ailelere ev yaptırmak olduğunu belirtti ve misafirlere çikolata ikramında bulundu. Ziyarete gelen öğrencilerle yakından ilgilenen Vali Işın, çocuklara kitap ve oyuncak hediye etti. Vali Işın, “Hepsi birbirinden zeki ve tertemiz çocuklar. İnşallah çocuklarımız geleceklerini de kendileri gibi güzel kılacaklardır” diye konuştu.

BAŞARILI ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLENDİRDİ

Vali Muşa Işın, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü salonunda düzenlenen ödül törenine katıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İshak Hasanoğlu, şube müdürleri Fırat Kaya ve Hilmi Suat Yılmaz, okul müdürleri, öğrenci ve velilerin hazır bulunduğu törende ‘Okulda Hayat Var Projesi’ kapsamında kentteki tüm ilkokul ve ortaokullara spor malzemesi dağıtıldı.

Vali Musa Işın da, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Onu En Güzel Kim Bilir Projesi’ kapsamında il genelinde 6, 7 ve 8. sınıflarda yapılan sınavlarda dereceye giren 9 öğrenciye bisiklet, YGS il genelinde sıralamaya giren ilk 10 öğrenciye ise altın hediye etti.

Vali Musa Işın, son olarak beraberinde Vali Yardımcısı Sedat İnci, İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürlüğünce Kültür ve Kongre Merkezi salonunda düzenlenen Ortaokullar Resim Sergisini gezdi. Resim sergisi hakkında bilgi alan Vali Işın, eserleri yakından inceledi. Sergide 43 ortaokulda öğrencilerin yaptığı 200 eser sergilendi.

anis1 anis2 anis3 anis4 anis5 anis7 anis8 anis9

 

Share
2133 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+7 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri